Devlet Bahçeli Ahmet Davutoğlu’nu Serok Ahmet Diyerek Eleştirdi

Devlet Bahçeli Bayburt'ta yaptığı mitingde hangi sözlerle Ak Parti'den ihracı istenen Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç'ı eleştirdi? Ahmet Davutoğlu'na Nasıl seslendi?


Devlet Bahçeli Ahmet Davutoğlu’nu Serok Ahmet Diyerek Eleştirdi

Devlet Bahçeli Bayburt’ta düzenlenen mitinginde Ak Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Bülent Arınç’ı sert bir dille eleştirdi.

Devlet Bahçeli Ak Parti’den İhraç edilen ve Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen Ahmet Davutoğlu’na “Serok Ahmet” dedi. Bülent Arınç’a ise Devlet’in çok gizli bilgilerinin bulunduğu Genelkurmay’a ait “kozmik oda” bilgilerini FETÖ ya ifşa etmekle suçladı. Ahmet Davutoğlu partiden dün istifa ettiğini açıklamıştı. Devlet Bahçeli Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç için yaptığı mitingde şu sözleri söyledi.

Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet, ikide bir başını kaldıran ve geçmişte kozmik odayı kozmetik odaya çevirip FETÖ'yü buraya sokan şahıs, ne yapsa boş ne söylese boşunadır.

Konuşmasında yeni sistemin daha oturmadığını dile getiren Bahçeli konuşmasına devam etti. Yeni sistemin henüz bir yılı dolmuştur. Zaman içinde aksayan yönleri, eksik kalan tarafları ortak akılla düzeltilebilecektir.

Hiç kimse felaket tellallığı yapmasın. Hiç kimse kötümserlik aşılamaya tevessül etmesin. Parlamenter sistemin ağırlıkları tasfiye edilmiş, dezavantajları onarılmış, siyasi ve ahlaki kucaklaşma dönemi başlamıştır." Sözlerini ifade etti.

Devlet Bahçeli Hükümet sistemini karalamak istiyorlar. Kötü göstermek istiyorlar bu iddiaların hepsinin asılsız ve palavra olduğunu ifade etti.

Hükümet Sistemi’ni itibar suikastı yaparak sonuç alacaklarını zannediyorlar. Başaramayacaklar sözleriyle Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç’ı eleştiri yağmuruna tuttu.

Muzurca.com