Tennis’de Serena Williams'ı Yenen 19 Yaşındaki Bianca Andreescu Şampiyon Oldu

Serena Williams'ı yenen Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu şampiyon oldu. Bu galibiyeti sonrası dünya sıralamasında 5'inciliğe yükselen Andreescu 3,85 milyon Dolarlık ödülün de sahibi oldu.


Tennis’de Serena Williams'ı Yenen 19 Yaşındaki Bianca Andreescu Şampiyon Oldu

 ABD Açık'ın tek kadınlar finalinde Serena Williams'ı 2-0 yenen 19 yaşındaki Kanadalı tenisçi Bianca Andreescu şampiyon oldu

.Andreescu bu sonuçla Grand Slam şampiyonluğu kazanan ilk Kanadalı tenisçi, 2004'ten bu yana bu unvanı elde eden en genç isim oldu
.
En son 2004'te Rus Maria Sharapova 17 yaşında Wimbledon'da bu başarıyı elde etmişti. New York'ta Arthur Ashe Stadı'nda oynanan finalde büyük çekişmeye sahne oldu.

Dünya sıralamasında 15. konumda olan Andreescu maçı baştan sona önde götürüp rahat bir oyun ortaya koyarken, klasmanda 8'incilikte yer alan Williams yer yer çıkışlar yapsa da genç Kanadalı tenisçinin isabetli vuruşlarına karşı direnemedi.

3.85 Milyon Dolarlık Ödülün Sahibi Oldu

Andreescu, 6-3 ve 7-5'lik setlerle kupaya uzanırken, maç sonrası kendini yere atarak büyük sevinç yaşadı.
Andreescu kupa seremonisinde yaptığı konuşmasında "Eğer 1 sene önce ABD Açık'ı kazanacağımı söyleselerdi onlara çıldırmış derdim.

Ancak bu sene rüyalarım gerçek oldu. Çok mutluyum ve Serenaya'ya karşı oynayabilmek için çok çalıştım. O gerçek bir tenis efsanesi." dedi.

Bu galibiyeti sonrası dünya sıralamasında 5'inciliğe yükselen Andreescu 3,85 milyon Dolarlık ödülün de sahibi oldu.kaynak:euronews
Muzurca.com