Güney Kore'de Kefenle Tabutla Mezarla Terapi Yaptılar

Güney Kore'de her sene tekrarlanan terapi bu yıl yine tekrarlandı. Güney Kore'de yapılan bu terapi çocuk ergen genç yaşlılarında katıldığı bu terapi her sene yapılıyor? Peki ama neden yapılıyor ? Detaylar haberimizde.

Güney Kore'de Kefenle Tabutla Mezarla Terapi Yaptılar
02 Aralık 2019 - 15:54

Dünya Sağlık Örgütü'nün yapmış olduğu analize göre Güney Kore'de intihar olayları dünya ortalamasının iki katı. Güney Kore'de terapi yapmak için kefen ve tabutla mezara girdiler. Hayatın önemini anlamak için Güney Kore ülkesinde 10 dakika boyunca kefenle tabuta girdiler.

Bir cenaze şirketinin başlatmış olduğu bu adet yedi yıldır devam ediyor. Canlı cenaze olarak adlandırılan bu terapiye 25 binden fazla kişinin katıldığı ifade edildi. Canlı cenaze olarak adlandırılan bu terapiye çocuklar ergenlik çağında olanlar ve üniversite öğrencileri de katılıyor.HAYATIN KIYMETİNİ ANLAMAK İÇİN TERAPİYE OTURDULAR

Terapilere katılan üniversite öğrencileri terapiye başladıktan sonra hayata farklı gözle baktıklarını ifade ettiler. Terapiyi yedi yıldır  uygulayan şirket sahibi ise şu sözleri söyledi; İnsanların aile üyelerinin cenazelerinde her şeyi unutup nasıl barıştıklarını görüyoruz.Ama insanların uzlaşma için bu kadar beklemesi üzücü. Bir an önce özür dileyip ve uzlaşıp hayatımızın geri kalanını mutlu geçirmek açısından buradaki deneyim çok önemli sözlerini kaydetti. Terapiyi yapan kişilerin hayata güzel baktıklarını ifade eden şirket sahibi bu terapiyi yaparak hayatta daha mutlu olduklarını dile getirdi.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum