Güncel Korona Virüs Verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel korona virüs verilerini sosyal medya hesabından paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı güncel korona virüs verilerine göre, Türkiye'de son 24 saat içinde korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 28 kişi olurken toplam korona virüs vaka sayısı bin 141 kişi olarak belirlendi.

Güncel Korona Virüs Verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı
30 Mayıs 2020 - 07:15

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından Türkiye'nin günlük korona virüs verilerini paylaştı Türkiye'nin günlük korona virüs tablosuna göre, Türkiye'de son 24 saat içinde korona virüs testi pozitif çıkan vaka sayısı bin 141 olurken toplam korona virüs vaka sayısı 162 bin 120 kişi oldu.

Türkiye'de son 24 saat içinde korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 28 kişi olurken toplam korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4 bin 489 kişi olarak belirtildi. Türkiye'de son 24 saat içinde yapılan korona virüs test sayısı ise 36 bin 155 kişi olurken toplam yapılan korona virüs test sayısı ise 1 milyon 964 bin 364 kişiye yapıldı.TÜRKİYE KORONA VİRÜS GÜNLÜK VERİ TABLOSU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, ‘’Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş devam ediyor. Gelecek günler, el hijyenine dikkate, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım.'' İfadelerini kullandı. Hastanelerde yatan yoğun bakım hasta sayısı ise 683 kişi olurken toplam entübe hasta sayısı ise 339 kişi olarak açıklandı. Türkiye'de son 24 saat içinde iyileşenlerin sayısı bin 576 kişi olurken toplam korona virüsten iyileşenlerin sayısı ise 124 bin 369 kişi olduğu belirtildi.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum