Gri Listedeki Başına 300 Bin TL Ödül Konulan İki Terörist Teslim Oldu

Başlarına 300 Bin TL ödül konulan Gri listedeki iki terörist teslim oldu. Ailelerinde ikna çalışmasına katılan iki terörist Van kırsalında faaliyet gösteriyorlardı.

Gri Listedeki Başına 300 Bin TL Ödül Konulan İki Terörist Teslim Oldu
20 Ekim 2019 - 17:30

İçişleri bakanlığından yapılan açıklamaya göre terörden aranan başlarına 300 bin tl ödül konulan iki terörist ailelerinin de ikna çalışmalarına katılmasıyla teslim olduğu açıklandı. 

Terör örgütünde kaçışlar ve teslim olmalar artımücadeleye yönelik yürütülen başarılı operasyonlar ve elde edilen sonuçlar, bölücü terör örgütü PKK’da çözülmeleri hızlandırırken örgütten kaçışları ve teslim olmaları da artırmıştır
.
İçişleri bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise: “Sınırlarımız içinde ve sınırlarımız dışında terörle mücadeleye yönelik yürütülen başarılı operasyonlar ve elde edilen sonuçlar, bölücü terör örgütü PKK’da çözülmeleri hızlandırırken örgütten kaçışları ve teslim olmaları da artırmıştır. Van kırsalında faaliyet gösteren, terörden arananlarda 300 bin lira ödülle gri listede yer alan 2 terörist, ailelerin de ikna çalışmalarına katılmasıyla İl Jandarma Komutanlığına teslim olmuştur.” ifadelerine yer verildi.


Muzurca.com  

YORUMLAR

  • 0 Yorum