Fransa'da Ünlü Piramidin Üzerine Emine Bulut'un Adını Yazdılar

Fransa'da ünlü piramidin üzerine Emine Bulutun Adını Yazdılar Kadın Cinayetlerine farkındalık Yaratmak amaçlı ve hikayelerini anlatan afişler yapıştırdı.

Fransa'da Ünlü Piramidin Üzerine Emine Bulut'un Adını Yazdılar
16 Eylül 2019 - 18:01

Fransa'da kadın cinayetlerini protesto eden bir grup geçtiğimiz ay kocası tarafından öldürülen Emine Bulut’u unutmadı.

Otuza yakın kadın hakları savunucusu dünyanın en ünlü müzelerinden Louvre piramidinin üzerine son zamanlarda kadın cinayetlerine kurban giden kişilerin isimlerini ve hikayelerini anlatan afişler yapıştırdı.Müzeye asılan afişler arasında "ölmek istemiyorum" haykırışıyla Türkiye gündemine oturan Emine Bulut’un sözleri de vardı.

Kadın Cinayetleri farkındalık yaratmak için
 

Eylemin başındaki isimlerinden Marguerite Stern, "Bu afişlerin amacı çok basit; erkekler tarafından öldürülen bu kadınların hikayelerinin unutulmaması.

Onların sadece birer isim, veya sayı olarak hatırlanmasını istemiyoruz. Farkındalık yaratmak için bu cinayetlerin arkasındaki hikayeleri anlatmak istedik” diyerek bu eylemenin Fransa’da devam edeceğin aktardı.

Kadın hakları savunucuları 30 Ağustos'tan bu yana başta başkent Paris olmak üzere, birçok bakanlık binası ve kentin sembolik mekanlarına kadın cinayetlerini konu alan afişler asıyor.

Muzurca.com
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum