Evrende Gezegenimize Benzeyen 40 Milyar Gezegen Var Peki Uzaylılar Var mı?

Dünya dışı yaşam bulma veya uzaylı bulma umudu ile şimdiye kadar en kapsamlı araştırması radyo aramasının sonuçları ile belirtildi.

Evrende Gezegenimize Benzeyen 40 Milyar Gezegen Var Peki Uzaylılar Var mı?
24 Eylül 2019 - 13:54

California Berkeley Üniversitesi’ndeki araştırmacıların yaptığı çalışmada ile ekip en kapsamlı araştırmayı yürüttüğünü bildirdi. Bu bilgiye göre araştırma sonuçları açıklandı.Yapılan araştırma ve çalışmalar Dünya dışı yaşamı ve uzaylıları merak eden insanları hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü dünya dışı varlıklar yani uzaylılar hakkında hiçbir iz bulunamadı.

Çalışmaların ve araştırmaların başyazarı olan Danny Price, “Verilerde bir şey bulamadık fakat ben kesinlikle umudumu kaybetmiyorum” ifadelerini kullandı.NASA'nın ‘New Horizons’ misyonunda görev alan aynı zamanda gezegen bilimci olan Alan Stern dünya dışı bir medeniyetle neden hala iletişim kuramadığımıza dair yeni bir teori ortaya koymuştu.

American Astronomical Society’nin düzenlediği konferansta konuşan Stern, konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Bunun nedeni olarak uzaylıların tahmin ettiğimizin aksine sualtı bir medeniyet geliştirmiş olabileceği ihtimalinin altını çizdi.Stern, dünya dışı canlıların galaksinin başka bölümlerinde, yaşadıkları gezegende bulunan okyanusların derinliklerinde bulunuyor olabilecekleri iddiasını ortaya ve kafaları karıştırdı.Araştırmacıların Ve Bilim Adamlarının Konu İle İlgili Senaryoları

Başka bilim adamların ortaya koyduğu teoriler ise şu şekilde:  Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen olduğu biliniyor.

Ancak henüz hiç bir medeniyet yada İnsan dışı varlıklar ile iletişim kurulamamasının nedenini sandığımızdan daha uzun sürebilir belki bizim iletişi için gönderdiğimiz iletiler daha başka medeniyetlere ulaşmamıştır.Aynı zamanda uzaylıların kullandığı dalgaların seyahat mesafesi sandığımızdan daha yavaş olabilir.

Bu dalgalar ise fark edemeyeceğimiz karmaşık bir yapıya sahip olduğu için gözden kaçırıyor da olabilir. Zira uzayı 1984'ten beri dinliyoruz ve bu teknolojimiz oldukça ilkel olabilir.Ayrıca "ilk merhaba" mesajı hala yolda olabilir. Gezegenimizden 32 ışık yılı uzaklıktaki dalgalar henüz bize ulaşmış değil.

Bizim de uzaya 100 yıldan biraz fazla süredir dalga gönderdiğimizi düşünürsek bizim mesajımızın da hala bir medeniyete ulaşamadığını söyleyebiliriz.Başak senaryoda ise sadece dünya yani biz olabiliriz. Başka bir gezegendeki yaşam daha biz ulaşamadan kendisini yok etmiş olabilir.

Gezegenimizin Soğuk Savaş yıllarında nükleer savaş tehdidi altında yaşadığını düşünürsek başka bir medeniyetin benzer bir sebepten yok olması olabilir.En karamsar senaryo ise Hollywood’un en çok işlediği konu olan gelişmiş bir medeniyetin evrendeki diğer uygarlıkları işgal ederek gelişimini sürdürmesi. Bu da bizimle bağlantıya geçmemelerini oldukça mantıklı gösteriyor.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum