Estetik Nedir ? Kadınlar Estetiğe Neden Bu Kadar Önem Veriyorlar

Güzellik çoğu zaman kusurları gizleyen bir örtümü? estetik nedir? kadılar niçin estetiğe bu kadar öneme verir? estetiği en çok kadınlar mı yaptırıyor? estetik trendleri nelerdir? Neden güzellik ?

Estetik Nedir ? Kadınlar Estetiğe Neden Bu Kadar Önem Veriyorlar
04 Eylül 2019 - 17:58

Güzel görünmek isteyen ve daha fazla çekici olmak isteyen kadınların vaz geçilmezi olan estetik ameliyatları her geçen gün kat ve kat artıyor.

Vücuduna ve dış görünüşüne önem veren kişilerin estetik operasyonlarına ilgisi büyük oluyor. Her ne kadar erkeklerde yaptırsa kadınlar estetik uygulamalarında liderliklerini koruyor.En çok ve sıkça tercih konusu olan estetik operasyonların trendleri, yaş aralıkları, cinsiyetler dağılımı ve hangileri daha sık tercih edildiği de oldukça önemli.


Neden Güzellik


Güzellik çoğu zaman kusurları gizleyen bir örtüdür. Güzel olan aynı zamanda daha iyi, daha başarılı, daha güçlü, daha kaliteli olarak algılanır.


Dünyanın farklı yerlerinde yapılan araştırmalar, güzel/yakışıklı olan insanların, daha zeki ve daha iyi olarak algılandığını ortaya koyar.

Bu genelleme sadece insanlar için değil nesneler için de geçerlidir. Bir nesnenin güzel olması, onun cazibesini artırır.
 
Estetik Nedir

Tam adı Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi olan bu cerrahi tıp dalı, genelde ‘Plastik Cerrahi’ ya da ‘Estetik cerrahi’ şeklinde adlandırılmaktadır. Medyada daha çok estetik cerrahi ameliyat ve uygulamaları ile yer bulmaktadır. Aslında estetik cerrahi ameliyat ve girişimleri, Plastik Cerrahi’de buzdağının görünen kısmıdır. 

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum