Erdoğan Kadife Eldivenimizin Altındaki Demir Yumruğu Gösteririz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kaymakamlık Kursu kura töreninde hangi konular hakkında konuştu? Avrupa Birliği'ne Güvenli Bölge hakkında neler söyledi?

Erdoğan Kadife Eldivenimizin Altındaki Demir Yumruğu Gösteririz
26 Ekim 2019 - 07:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 105. dönem Kaymakamlık Kursu kura töreninde önemli bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda bulunduğu konulardan biride güvenli bölge hakkında oldu. 

Güvenli bölgenin yeni oluşmadığını ve Obama döneminde başladığını vurgulayarak sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmalarına şöyle devam etti; 

Gelin Elinizi Taşın Altına Koyun 

Güvenli bölge bizim gündemimize bugün girmedi Obama'nın döneminde girdi. O zaman tüm dünya liderlerine söyledim. Ülkeme yönelik milyonlarca insan iltica ediyor. Bunu nereye kadar kaldıracağız? Gelin elinizi taşın altına sokun dedik hepsi lafta kaldı.
Dünyada hiçbir ülke sizin bu yaptığınızı yapmadı dediler. Bal bala demekle ağız tatlanmıyor. Balı getir de bir yiyelim. Dün Avrupa Parlamentosu Suriye'de uçuşa yasak bölge teklifi yapıyor. Oluk oluk kanın aktığı o günlerde kimse bu teklife dönüp bakmamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Birliği'nin sorumsuz davrandığını iksüi yüzlü olduğunu ve mülteciler için kapıları açarız dedeğimde tutuşuyorlar diyerek konuşmalarını sürdürdü.

Kapıları Açarız Dediğim Zaman Tutuşuyorlar

Şimdi birden bu tür konular akla geliyor. AB'nin sonu bu samimiyetsizliği ve iki yüzlülüğü yüzünden gelecektir. Bu gidiş iyi değil. Brexit bunlar durup dururken olmadı. Kapıları açarız dediğim zaman tutuşuyorlar.

Tutuşmayın vakti saati gelince bu kapılar da açılır ve Suriyeli mülteciler salınır. Hadi bakalım yüz binleri bir de siz ağırlayın. Paranız var güçlüsünüz Yunanistan'a 100 kişi gidince bizi telefonla arıyorsunuz. Burada 4 milyon var.

Kararlıyız. Türkiye'nin insani yaklaşımını zaaf olarak değerlendirenlere kadife eldivenimizdeki demir yumruğumuzu göstermekten asla geri durmayacağız

Edoğan'ın Avrupa Birliği'ne Güvenli Bölge konuşmasında kadife eldivenimizdeki demir yumruğumuzu gösteririz sözleri dikkat çekti. 

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum