Erbakan, Trump Erdoğan'dan Mektup için Özür Dilemedikçe Ziyaret Yapılmasın

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Johnson Mektubu için özür dilemesi gerektiğini aksi halde ABD'ye yapılacak ziyaretin yapılmaması gerektiğini söyledi.

Erbakan, Trump Erdoğan'dan Mektup için Özür Dilemedikçe Ziyaret Yapılmasın
10 Kasım 2019 - 22:39

Gündemin en önemli konu başlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD'ye 13 Kasım tarihinde yapacağı ziyaret. Hem ekonomi gündemi hem siyaset gündemi hemde uluslararası gündem tarafından yakından takip edilen ziyaret öncesinde ise Fatih Erbakan'dan açıklama geldi.

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan konuşmasında Barış Pınarı Harekatı öncesinde gönderilen ve harekat sırasında yayınlanan Trump'ın Erdoğan mektubuna çok sert eleştirilerde bulundu. 13 KASIM'DA Kİ ZİYARET ÖZÜR OLMADAN OLMASIN

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan konuşmasında ABD yönetiminin Türkiye'ye yönelik pervasız tavırları olduğunu söyledi. Bu konuya ilişkin bazı örnekler veren Fatih Erbakan son Johnson mektubunda buna bir örnek olduğunu ifade etti. 

“Ne yazık ki, aynen geçmişte askerlerimizin başına çuval geçirilmesi olayında olduğu gibi, bu mektupla ilgili olarak da diplomatik nota vererek gerekeni yapmak yerine, palyatif çözümlerle konu örtbas edilmeye çalışılmıştır. ABD yönetiminin bu kadar pervasız ve haddi aşan tavrına karşılık mevcut iktidar tarafından böyle bir yolun seçilmiş olmasını Türk dış politikası açısından büyük bir kayıp olarak değerlendiriyoruz."

Fatih Erbakan konuşmasında ayrıca Donald Trump'ın Türk halkından ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemediği sürece bu ziyaretin Türkiye'nin çıkarları açısından uygun olmadığını belirtti. 

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum