Enerji Bakanı'ndan Elektrik Faturasında Yeni Tarife Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez elektrik faturaları için nasıl açıklamalar yaptı? Elektrikte yeni tarife nasıl olacak? Detaylar haberimizde.

Enerji Bakanı'ndan Elektrik Faturasında Yeni Tarife Açıklaması
21 Aralık 2019 - 16:12

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez elektrik faturaları hakkında Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) 10. Konferansı’nda konuştu. Konuşmalarında şu sözlere yer veren Bakan Fatih Dönmez elektrik ile ilgili yeniliklerin merkezi olma adayıyız diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) modelimizle yerli bir sanayi inşa etmekte sonuna kadar kararlıyız. Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin yenilenebilir ve temiz enerji teknolojilerinde bölgenin merkez oyuncusu olması için yeni stratejilerimiz olacak.

TÜRKİY'DE EKOSİSTEM İNŞA ETMEK ZORUNDAYIZ 

Enerji sektöründe çok önemli yeniliklerin merkezi olmaya adayız. İfadelerini kullandı.  Enerji Bakanı Fatih Dönmez Türkiye’deki teknolojiyi sadece kullanmak için değil üreten ve ihraç eden ekosistem inşa etmek zorundayız diyerek konuşmasına şöyle devam etti;


Türkiye’de teknolojiyi alan ve kullanan değil, üreten ve ihraç eden bir ekosistemi inşa etmek zorundayız. Elektriğini tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanmak isteyen tüketicilerimiz için yeni bir tarife modeli çalışmasını başlattık.

Bu tarifeyle vatandaşlarımız istedikleri takdirde sadece yenilenebilir enerji tüketebilecek. Sözlerini söyledi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez elektrik için yeni bir tarife uygulayacaklarını ve bu tarife için çalışma başlattıklarını söyledi.
Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum