Emrah Acun Ilıcalı'ya Açtığı Davayı Kazandı İşte Alacağı Tutar

Şarkıcı Emrah Acun Ilıcalı'ya ne için dava açtı? acun Ilıcalı şarkıcı Emrah'a ne kadar tazminat davası ödeyecek? Acun Ilıcalı'nın avukatları Emrah'ın kazandığı dava için ne söylediler? Acun Ilıcalı'nın avukatları ne söylediler?

 Emrah Acun Ilıcalı'ya Açtığı Davayı Kazandı İşte Alacağı Tutar
10 Ocak 2020 - 16:11

Acun Ilıcalı TV 8’de yayınlanan O Ses Türkiye, Rising Türkiye ve Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi programlar da şarkıcı Emrah’ın şarkılarını izin almadan kullanması nedeniyle dava açılmıştı. Şarkıcı Emrah’ın şarkıları olan İhtiyacı Var, Götür Beni Gittiğin Yere ve Unutabilsem gibi şarkılarını Acun Medya’nın izin almadan kullanması nedeniyle rekor tazminat davası açıldı.

Şarkıcı Emrah’ın davası sonuçlandı. Emrah’ın açtığı dava İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde yapıldı. Şarkıcı Emrah Erdoğan’ın Acun Medya’ya şarkılarını izinsiz kullandığı gerekçesiyle dava açmasının sonucu ise şöyle açıklandı;

EMRAH 84 BİN TL TAZMİNAT ALACAK

Unutabilsem, Götür Beni Gittiğin Yere ve İhtiyacı Var adlı eserler yönünden ise mali ve manevi haklarının ihlal edildiğine karar verdi. Mahkeme, üç eser için 54 bin lira maddi, 30 bin lira ise manevi tazminatın faiziyle birlikte davacı şarkıcı Emrah’a ödenmesine karar verdi.


Acun Ilıcalı’nın şarkıcı Emrah’a 54 bin TL maddi 30 bin TL ise manevi tazminat ödemesine karar verildi. Toplamda 84 bin TL olan tazminat ödemesi için Acun Medya’nın avukatı davanın reddedilmesini istediği söylenildi.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum