Ece Üner'e Atatürkçülük'ten Anladığınız Bu Mu Sözlerine Nevşin Mengü Sert Çıktı

Ece Üner'in Cumhuriyet Bayramı'nda çekilen video için söylediği sözlere gazeteci Nevşin Mengü nasıl tepki gösterdi?

Ece Üner'e Atatürkçülük'ten Anladığınız Bu Mu Sözlerine Nevşin Mengü Sert Çıktı
02 Kasım 2019 - 19:37

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde bir vatandaşın çektiği video günlerce konuşulanlar arasında. Çekilen video da 10.Yıl Marşı söylenirken sarıklı cübbeli bir vatandaş videoya çekilmişti.

 Show TV haber sunucusu Ece Üner çekilen bu videoya şu sözlerle tepkisini göstermişti; Atatürkçülükten anladığınız bu mu ? Bu ülkede sağcı, solcu, ilerici, gerici, yoktur.

Namuslu Ve Namussuzlar Vardır

Namuslu ve namussuzlar vardır. Bu taciz açık açık namussuzluktur ifadelerini kullandıktan sonra kısa bir süre sonra gazeteci Nevşin Mengü sert çıkarak şu sözleri söyledi;


Söz konusu videoda kendi aralarında marş söyleyip eğlenen bir kalabalık ve onlarla aynı ulaşım aracı içinde bulunan cüppe giymiş biri var. Birbirine karışan yok, görüşen yok, herkes kendi halinde takılıyor.

Neden ortada bir mağduriyet varmış gibi davranılıyor anlamadım. Ortada bir mağduriyet varmış gibi davranılıyor anlamadım diyen gazeteci Nevşin Mengü devam ederek; Ayrıca cumhuriyet cüppeli adamın da cumhuriyeti değil mi?

Mağduriyet Hikayesi Yazılmış

Neden kutlamalar sanki ona karşıymış gibi davranılıyor? Cumhuriyeti kutlamak neden dindar birine karşı olsun ki, ne alakası var? Yoktan yere bir mağduriyet hikayesi yazılmış ifadelerini kullandı.

Yoktan yere bir hikaye yazılmış diyen Mengü Cumhuriyet herkesin bayramı sarıklı ya da cübbeli olması hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini ifade etti.
Muzurca.com

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum