Düşük Faizli Taşıt Kredisi İçin Üç Banka Anlaşma sağladı

Son zamanların çok konularından birisi ise faizlerin yüksek olması bu sebep ile dolayı üç kamu bankası anlaşma yaptı ve taşıt kredisi faizlerini düşürdüklerini açıkladılar.

Düşük Faizli Taşıt Kredisi İçin Üç Banka Anlaşma sağladı
26 Eylül 2019 - 11:01

Üç Kamu bankasının aldığı otak karar ile açıklanan taşıt kredisi faiz düşürmesi ile anlaştığı otomobil markalardan araç alacaklara yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 faizle kredi alabilecekler.

Alınan ortak kara ile birlikte taşıt alacaklar için bir fırsat olacak ama bu taşıt kredisi faiz düşürme kararı sadece anlaşmalı markalar ile olacak.Türkiye'de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliği yapan ve yerli üretimi desteklemek amacıyla yapılan bir uygulama bankalar, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile bu bankaları ile anlaştı.

Bankalardan Yapılan Açıklama

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, binek araçlar için 50-120 bin TL arasında 18-36 ay için, ticari araçlarda 72-120 bin TL arasında 30-60 ay için yüzde 0,49-0,69 faiz uygulanacağı Söylendi.
Bankaların yapmış olduğu anlaşma ise sadece belirli otomobil markalarını kapsıyor peki bu markalar nelerdir.


Binek Araçlar: Honda, Hyundai, Renault Mais, Fiat 

Ticari Araçlar: Fiat, Isuzu, Karsan, Temsa, FordBankaların bu anlaşması sayesinde otomotiv sektörüne hareketlilik kazanacağı ön görülürken Kredi koşulları anlaşmalı marka bazında değişiklikler olabileceği söylendi.

Muzurca.com
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum