Dünyaca Ünlü Okul Harvard'a Korona Virüsü Çıktı

Amerika Birleşik Devletlerin dünyaca ünlü okulu olan Harvard'ın Rektöründe ve eşinde korona virüs testi pozitif çıktı.

Dünyaca Ünlü Okul Harvard'a Korona Virüsü Çıktı
25 Mart 2020 - 06:00

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünya’ya yayılan Korona virüsü Amerika Birleşik Devletlerinin tanımış okullarından bir olan Harvard’a korona virüs çıktı.

Amerika Hükümetinin aldığı kararlar korona virüsünü yavaşlatmaya yetmediği görülüyor vaka sayısı ve ölümlerin hızlı arttığı ülkede gelişmeler takip ediliyor.Amerika’da binlerce kişinin korona virüsüne yakaladığı ve yüzlerce kişinin de hayatını kaybettiği biliniyor.
Korona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan Amerika Birleşik devletlerinin en Prestijli okulunun rektörü korona virüs yakalandığı doğrulandı.

Corona virüsünün hızlı bir şekilde yayılması ve hükümetlerin kararı ile okullar tatil edilmişti.

Harvard’ın rektörü Lawrence S. Bacow'a yapılan korona virüs testi pozitif çıktı rektörün eşinde de Korona virüs çıktığı öğrenildi.

Rektör ve eşi korona virüsün belirtilerini taşıyınca hastaneye gitme kararı aldı. Kendilerinde ateş, öksürük, gibi şikâyetlerden hastaneye giden çift yapılan test sonucu korona virüse yakaladıklarını öğrendi.

Okulların tatil olması ile birlikte evde çalışmaya başlayan rektör ve eşi izne ayrıldıkları ve tedavilerinin evde yapılacağı belirtildi. Okullarda mart ayından bu yana eğitimler internet üzerinden yapılıyordu.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum