Dünyaca Ünlü Marka Apple Görsel Efekt Firması iKinema'yı Satın Aldı

İngiltere Merkezli görsel efekt firmasını satın alan Apple Kendi bünyesini daha çok geliştirmek istiyor.

Dünyaca Ünlü Marka Apple Görsel Efekt Firması iKinema'yı Satın Aldı
08 Ekim 2019 - 12:22

Apple kendi bünyesine iKinema'yı almak için bir çalışma başlatmış ve bu çalışmalar sonucu ünlü efekt firmasını kendi bünyesine dahil etti. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan dünyaca ünlü marka Apple İngiltere merkezli görsel efekt firması iKinema'yı satın aldığını belirtti.

Şirketin hareket yakalama teknolojisi, Disney, Fox ve Tencent gibi müşteriler tarafından sıklıkla kullanılıyor.Apple ise bu yeni hamlesiyle, artırılmış gerçeklik teknolojilerini geliştirmek ve Animoji/Memoji konularında daha çok ilerlemek ve kendi bünyesini geliştirmek isteyen Apple efekt firmasını satın aldı.

Satın Alınan Şirketin Uzmanlık Alanı Hareket Yakalama

Görsel efekt şirketi iKinema, herhangi birinin fiziksel hareketlerini animasyonlu bir karaktere uygulayabilen ve tam vücut hareketi yakalama özelliği sunan filmler ve oyunlar için çeşitli yazılımlar geliştiriyor. Ayrıca Disney ve Fox gibi dev şirketler de bu yazılımlardan mümkün oldukça faydalandıkları biliniyor.

Thor: Ragnarok ve Blade Runner: 2049 gibi filmlerin de İKinema'nın hareket yakalama teknolojisi kulanılan yeni filmler arasına giriyor.

Apple CEO'su Tim Cook, bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, 6 ay içerisinde 25'e yakın küçük şirket satın aldıklarını açıklamıştı. Bu satın alımların çoğu, Apple'ın artırılmış gerçeklik ve benzer teknolojileri geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğü belirtiliyor.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum