Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Sahte Peygamberin Cenazesi İle İlgili Flaş Açıklama

Sahte peygamber olarak bilinen İskender Erol Evrenosoğlu dün defnedilmişti. Bursa İl Müftülüğü sahte peygamber için nasıl açıklama yaptı? Bugün sahte peygamber için ise Diyanet İşleri Başkanlığı nasıl açıklama yaptı?

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Sahte Peygamberin Cenazesi İle İlgili Flaş Açıklama
29 Kasım 2019 - 10:46 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 11:18

Amerika’da altı gün önce vefat eden İskender Erol Evrenosoğlu dün Bursa’da kendi müritleri tarafından toprağa verildi. İskender Erol Evrenosoğlu kendini peygamber olarak ilan etmişti. Dün Bursa’da defnedilen Evrenosoğlu’nun cenazesi defnedileceği sırada kadınların çığlıkları dikkat çekmişti.

Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı cenaze sosyal medyada gündem oldu. Dün defnedilen sahte peygamber İskender Erol Evrenosoğlu için Bursa İl Müftülüğü şöyle bir duyuruda bulunmuştu; ABD'de ölüp, 27/11/2019 tarihinde Bursa'da defnedilen İskender Erol Evrenosoğlu'nun, cenaze namazı ve defin işlemleri kendi elemanlarınca gerçekleştirilmiş olup; hiçbir Diyanet ve İl müftülüğü personeli bulunmamış ve yer almamıştır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz. Açıklamasında bulunmuştu.SON PEYGAMBER HZ MUHAMMED'DİR

Bursa İl Müftülüğü  cenaze ve defin işlemlerinde diyanet işlerini yapan hiçbir elemanın katılmadığını duyurdu. Bugün ise Diyanet İşleri Bakanı sahte peygamber için şu sözleri yayınladı; Son peygamber Hz. Muhammed'dir.

Daha sonra kendisini peygamber olarak adlandıran kişiler büyük günah işler. Bu nedenle cenazeye herhangi bir Diyanet personeli göndermedik. İfadelerine yer verdi. Kendisini peygamber olarak ilan eden ve vahiy geldiğini söyleyen sahte peygamber İskender Erol Evrenosoğlu  Medeniyet İrfan Hayır Refah (MİHR) Vakfını yönetiyordu.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum