Diyanet İşleri Başkanlığı 70 KPSS Puanı İle 60 Öğretmen Alacak 

Diyanet İşleri Başkanlığı 60 öğretmen alımı yapacağını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımlamış olduğu ilanda başvuru şartları nedir? Hangi bölümden mezun olanları ilanda yayımladı?

Diyanet İşleri Başkanlığı 70 KPSS Puanı İle 60 Öğretmen Alacak 
27 Kasım 2019 - 10:39

Diyanet İşleri Başkanlığı 60 öğretmen alacağını bir duyuru yaparak duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın alacağı bölümler ise şöyle açıklandı; Rehberlik öğretmenliği, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmeni 60 puanla alanında alım yapacağını şöyle yayımladı;

Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı, öğrenim durumu ve adedi belirtilen kadrolara 2018 ve 2019 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı çağrılacak adaylar için yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan Öğretmen (PDR) alımı yapılacaktır.

EN AZ 70 PUAN OLMASI ŞARTLAR ARASINDA 

Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen alımı için başvuru şartları ise . 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci şartları barındırmak, 2018 ve 2019 yılları içerisinde KPSS puanından en az 70 puan almış olması başvuru şartları içinde. 


İstenilen başvurular arasında istenilen mesleklerden üniversite mezunu olmak aranılan şartlar arasında. Başvuruların Aralık ayının dört ve on iki tarihleri arasında 8:30 ve 16:30 saatleri arasında müracaat edilecektir. Diyanet İşleri Başkanlığı (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) sınav başvuru formunu doldurmayanların başvuru istekleri kabul edilmeyecekleri ilanda yayımlandı. 
Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum