Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Bölgeyi Temizleyeceğiz

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Bölgeyi teröristlerden temizleyerek ülkemizin bekasını ve güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Suriye'ye de huzur, barış ve istikrarın gelmesine katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Bölgeyi Temizleyeceğiz
07 Ekim 2019 - 10:52

Türk silahlı kuvvetleri bölgeyi terör örgütlerinden kurtarmak ve güvenli bölge oluşturmak için bütün hazırlıkları tamamlandı.

Operasyon ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. "Bölgeyi teröristlerden temizleyerek ülkemizin bekasını ve güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Suriye'ye de huzur barış ve istikrarın gelmesine katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.Suriye Topraklarına Huzur Gelmesini Sağlayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Sosyal medya Hesabından yaptığı açıklamaya göre  "Suriye'deki krizin başından beri bu ülkenin toprak bütünlüğünü destekledik, bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Bölgeyi teröristlerden temizleyerek ülkemizin bekasını ve güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Suriye'ye de huzur, barış ve istikrarın gelmesine katkı sağlayacağız." İfadelerini kullandı.

ABD askerleri bölgeden çekiliyor

Beyaz Saray'ın Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yapacağı operasyonu ABD'nin desteklemeyeceğini ve ülkenin operasyona dahil olmayacağını açıklamasının ardından ABD güçlerinin Türkiye sınırındaki bölgelerden çekildiği açıklandı.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum