Demirtaş'ın Yazdığı Tiyatro Oyununa Giden Kadir İnanır'a Bakan Soylu'dan Sert Tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Selahattin Demirtaş'ın kitabı olan Devran isimli kitabının tiyatroya taşınmasına ve bu tiyatronun izlenmesine nasıl tepki gösterdi? Selahattin Demirtaş'ın tiyatrosunu izlemeye giden Kadir İnanır'a neler söyledi? Bakan Soylu nasıl konuştu?

Demirtaş'ın Yazdığı Tiyatro Oyununa Giden Kadir İnanır'a Bakan Soylu'dan Sert Tepki
13 Ocak 2020 - 16:04

HDP’nin genel başkanı olan Selahattin Demirtaş’ın Devran ismini taşıyan kitabı tiyatroya taşındı. Tiyatro da gösterime giren oyun CHP’nin genel başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi KIlıçdaroğlu , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  olan Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ve Türk sinemasının usta isimlerinden olan Kadir İnanır tarafından izlendi.

İçişleri başkanı Süleyman Soylu ise tiyatroyu izlemeye gidenlere büyük tepki göstererek heryeri yakıp yıktılar diyerek konuşmasına şöyle devam etti; Her yeri yakıp yıktılar, 39 kişiyi katlettiler. Talimatı PKK verdi. Türkiye'ye talimatı, o günkü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve onların merkez yönetim kurulu üyeleri getiriyor. Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler.TÜRKİYE'Yİ BÖLEMEYECEKSİNİZ!

Kadir İnanır’ın Selahattin Demirtaş’ın yazdığı tiyatroya gitmesine tepki gösteren Bakan Süleyman Soylu konuşmalarını şöyle sürdürdü; O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü'nün de fotoğrafını assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz.

Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye'nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını Selahattin Demirtaş’ın tiyatrosunu izlemeye gidenlere Yasin Börü’nün fotoğrafını asmalarını ellerindeki kanlarla tiyatronun onları temize çıkarmayacaklarını ve Türkiye’yi bölemeyeceklerini söyledi.
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum