Defol Alevi Duvar Yazısına Ak Parti Sözcüsü ve Athena Gökhan'dan Sert Çıkış

İzmir'de alevi bir ailenin duvarına Defol Alevi yazısı yazıldı. Sosyal medyada gündem olan bu konuya sanat ve siyaset dünyasından nasıl tepkiler geldi? Gökhan Athena bu konu hakkında sosyal medya hesabından ne paylaştı?

Defol Alevi Duvar Yazısına Ak Parti Sözcüsü ve Athena Gökhan'dan Sert Çıkış
29 Kasım 2019 - 15:17

İzmir'de bu kadarıda pes dedirtecek bir olay yaşandı. Alevi bir ailenin duvarına  Alevi Defol yazısı yazılarak yanına da çarpı işareti konuldu. Kimin yaptığı belli olmayan bu olay karşısında aile karakola müracat ederek şikayette bulundu. Bu olay üzerine sosyal medya ayaklandı.

Sosyal medyada gündeme oturan bu olay tepki çekti. Sosyal medya platformu olan Twitter'da Alevîyim etiketiyle TT olan bu olaya siyaset ve sanat dünyasından tepkiler yağdı. Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik çıkan bu alevîlikle ilgili çirkin yazı ile ilgili şu sözleri söyledi;KAPILARI İŞARETLEYENLER HAİNDİR 

Gerek bizlere ulaşarak gerek sosyal medyada hassasiyet gösteren vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Konu hassasiyetle takip ediliyor. Her şey açığa çıkarılacaktır. İfadelerini kullandı. Ömer Çelik bu yapılan çirkin ve bir o kadar da tepki çeken bu olaya hassasiyetle takip edildiğini ve açığa çıkarılacağını belirtti.

İzmir'de bir duvara Defol Alevi yazısına da bir tepkide Gökhan Athena'dan geldi. Gökhan Athena Twitter hesabı üzerinden aleviyim etiketi adı altında şu notu paylaştı; Bu Coğrafyanın hamuru Alevi erkânında yoğurulmuştur! Kapıları işaretleyenler hainlik edenlerdir!

Ayrıca Sünni ve Alevi ayrımı, ülkemizin içine atılmış en büyük virüslerdendir. Yapaydır! Yemeyelim artık şu lokmaları. Biz Türkiyeyiz! İfadelerini kullanan Gökhan Athena bu yazıyı yazanların hain olduğunu ayrımcılık yapanların yapay olduğunu ve ülke içinde bir virüs olduğunu vurguladı.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum