Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Ekonomi ve 2020 Bütçesine Dair Açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katılmış olduğu bir program kapsamında gündeme ve ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Fuat Oktay konuşmasında 2020 Cumhurbaşkanlığı bütçesine ilişkin de değerlendirmesini kamuoyu ile paylaştı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Ekonomi ve 2020 Bütçesine Dair Açıklama
07 Kasım 2019 - 10:23

2020 Cumhurbaşkanlığı Bütçesi geçtiğimiz günlerde TBMM’de sunuldu. Trilyon doları aşan 2020 bütçesinde gelir gider tahmin tablosu kamuoyuna sunulmuştu.
 
2020 yılı bütçesine ilişkin ise muhalefet partilerinden eleştiriler gelmişti. Söz konusu eleştiriler vergi başlığı üzerinde olurken ayrıca tarım, eğitim ve sağlık gibi alanlara ayrılan giderlerde siyasiler tarafından değerlendirilmişti.


 
FUAT OKTAY’DAN EKONOMİ VE BÜTÇE DEĞERLENDİRMESİ
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay basın ve sosyal medya da yer alan bu bütçe eleştirilerine dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda Türkiye’nin hem bölgesel hemde uluslararası arenada karşı karşıya kaldığı zorlukları hatırlan Fuat Oktay dikkat çeken ifadeler kullandı.
 

İşte 2020 yılı bütçesine dair yöneltilen eleştirilere karşı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan değerlendirme.
 

Fuat Oktay’ın Ekonomi ve Bütçe Konusuna Dair Sözleri
 
“2020 bütçesi kabuğunu kırmış, küresel bir güç haline gelmiş, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen dünyanın ilk 20 ekonomisinden biri olan Türkiye'nin bütçesidir. 2020 bütçesi, 2018 yılında Türkiye üzerinden ekonomi üzerinden oynanmak istenen oyunun tutmadığını, Türkiye ekonomisinin diz çöktürülemediğini, velhasıl belli merkezlerin hüsrana uğradığının adıdır"
 
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum