Cumhurbaşkanı TRT World Forum'da konuştu "Demokrasiyi Hazmedemiyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT1 World Forum programında hangi konularla ilgili konuştu? Hangi konularda sert vurgu yaptı?

 Cumhurbaşkanı TRT World Forum'da konuştu "Demokrasiyi Hazmedemiyorlar"
21 Ekim 2019 - 22:07

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT World Forum’da konuştu. Barış Pınarı Harekatı’nı gerekçe göstererek programlarını iptal edenlerin terör örgütlerine destek verdiklerini açıklayan Erdoğan konuşmasına şöyle başladı;

''Küresel düzeyde bunalımların yaşandığı böylesi bir dönemde meseleleri bir araya gelerek konuşabilmeyi ve çözüm önerileri üretebilmeyi gerçekten önemsiyorum. Daha önce katılacaklarını bildirdikleri halde Barış Pınarı Harekatı'nı gerekçe göstererek programlarını iptal edenler aslında bu büyük fırsatı kaçırmışlardır.

Teröre Destek Verdiklerini Düşünüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasiyi hazmedemiyorlar diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü; Türkiye'nin başlattığı harekatı protesto amacıyla konuşma yapmaktan vazgeçenlerin demokrasiyi hazmedemediklerini düşünüyorum ve terör örgütlerine de destek verdiklerini düşünüyorum. Bu tiplerin teröre karşı olduklarını hiçbir yerde anlatmalarına gerek yok.
Bize düşen görev; milletimizin Anadolu'daki bin yıllık varlığına ve gücüne uygun şekilde yeni hedefler, yeni vizyonlar ortaya koyarak yolumuza devam etmektir. Bağımsızlığını kendi gücüyle kazanmış Türkiye gibi birkaç ülke dışında herkes mutsuz sıkıntılı ve zayıftır.

Türkiye'nin Hiç Bir Ülkenin Topraklarında Gözü Yoktur

Konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ; Sınırları terle ve kanla değil de masa başında cetvelle çizilerek oluşturulan devletlerin, hiçbir zaman gerçek devlet olamayacağı ortaya çıkmıştır.

Türkiye'nin hiçbir ülkenin topraklarında, hiçbir toplumun özgürlüğünde veya çıkarlarında gözü yoktur. Biz sadece kendimizin ve kardeşlerimizin hakkını hukukunu geleceğini savunuyoruz.

Erdoğan Türkiye’nin hiç bir ülkenin topraklarında gözü olmadığını ve hiçbir ülkenin özgürlüğünde ve çıkarlarında gözü olmadığını açıkladı.
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum