Cumhurbaşkanı Halktan Gelen Destek Oranını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halktan gelen destek oranlarını nasıl değerlendirdi? Chp lideri için neler söyledi?

Cumhurbaşkanı Halktan Gelen Destek Oranını Açıkladı
25 Ekim 2019 - 10:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT ortak yayında Barış Pınarı Harekatı için gelen destekleri şöyle açıkladı; "Zaman zaman ana muhalefetin başındaki zaatın çirkin açıklamaları oluyor. Rusya'da sayın Putin ile görüşmelerimizi yaparken garip garip şeyler konuşuyor.

Ben Savunma Bakanımı bunlara gönderiyorum, giderek bilgilendirdiler. Bu kadar hassas düşünüyoruz, yaptığı işe bak. Bir başkanlık sistemi ile kabinesiyle ortada olan bir hükümetiz. Bilgilendirmeyi hassas yürütürken, teröre karşı mücadelemizi konuşurken sen de kalkıp içeriden bize vuruyorsun. Cumhurbaşkanı Erdoğan Barış Pınarı Harekatı konusunda çok hassas olduklarını fakat ana muhalefete içeriden vuruyorsun sözleri dikkat çekti. Erdoğan konuşmalarına şöyle devam etti;Ülkede bir kamuoyu araştırmasına girmiş değiliz ancak yüzde 75-80 gibi bir desteğin olduğunu görüyoruz.

İyi Parti'den Herhangi Bir Olumsuz Destek Duymadım 

Cumhurbaşkanı Erdoğan İyi Parti'den herhangi bisey duymadığını ve destek verdiklerini açıklayarak konuşmasını şöyle sürdürdü;

İyi Parti şu anda sürece olumlu bir destek veriyor. Herhangi bir olumsuz destek duymadım. CHP'nin başındaki zaatın tabanda karşılığı olduğuna inanmıyorum. Çünkü CHP'nin 6 okunda da milliyetçilik var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  CHP hakkında söyledikleri ise gözlerden kaçmadı.  CHP'nin altı okunda da milliyetçilik olduğunu vurgulayan Erdoğan CHP'nin başındaki zat sözleri dikkat çekti.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum