Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Terörist İadesi Mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir televizyon programında dünya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda ABD'den talepte bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan Mazlum ismindeki teröristin iadesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Terörist İadesi Mesajı!
25 Ekim 2019 - 07:13 - Güncelleme: 25 Ekim 2019 - 09:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye, Rusya, ABD konu başlıklarını ele almak üzere kamuoyunun karşısına çıktı. TRT'nin ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Konuşmasında ABD ile Suriye mutabakatına önemli bir yer ayıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'den terörist talebinde bulundu. Bu kapsamda YPG'nin mazlum adında ki teröristinin ABD tarafından Türkiye'ye verilmesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konuşmasının O Bölümü

"Trump'ın kendisine bizzat anlattık. Dedik ki böyle böyle. Biz şu anda size kırgınız, çünkü bir teröristle böyle bir mektup alışverişinde bulunuyorsunuz ve o mektubu kendi mektubunuza ek yapıp bize gönderiyorsunuz. Hiçbir şey diyemedi. Zaman zaman böyle görüşmeler yapıyoruz. Aldığınız neticeyi de söyler misiniz dedim? Aldıkları bir netice yok. Aldılar neticeyi, Nerede aldılar? Kenya'da. Ne yaptılar o zaman Apo'yu bize teslim ettiler. Yaptıkları hayırlı iş bu, ama şimdi Mazlum denen kod adlı burası çok ilginç, kırmızı bültenle aranan bir terörist. Bu ne demektir? Aramızda ABD ile suçluların iadesi anlaşması vardı. Amerika'nın bu adamı bize teslim etmesi lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda ayrıca konuyu Adalet Bakanı Gül'e ilettiğini ifade etti. Bu konuda ABD ile temasa geçileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürecin Bakan Gül tarafından takip edileceğini ifade etti. 

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum