Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de düzenlenen toplantıda neler söyledi Erdoğan İstanbul Büyükşehir başkanı nasıl eleştirdi neler söyledi? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Eleştirisi
11 Eylül 2019 - 16:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Beştepe’de Büyükşehir Başkanları ile toplantı düzenlemişti.

Cumhurbaşkanı Külliyesinde gerçekleşen toplantıya dair Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’na göndermesi dikkatlerden kaçmadı.Sözlerinde "Kapının önüne konan insanların ahı üzerinde ne siyaset, ne hizmet bina edilebilir" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı İBB'den çıkartılan çalışanlar için söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin ardından belediyelerde çalışanların işten çıkartılmasını eleştirdi. Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da olduğu davetlilere, "Kapının önüne konan insanların ahı üzerinde ne siyaset, ne hizmet bina edilebilir" ifadelerini kullandı.

Mesaide Olmalıyız

"Siyasi olarak elbette farkı görüşlere ve duruşlara sahip olabiliriz ama ülkemizin ve milletimizin âli çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebilme erdemini gösterebileceğimize inanıyorum.
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile devletin başı ve yürütmenin temsilcisiyiz. Şehirlerimizin sıkıntıları konusunda yakın mesaide olmamız gerektiğine inanıyorum. Hizmet söz konusu olduğunda, hiçbir belediye başkanının partisine bakmadık. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."


"Bulunduğumuz yerler polemik siyaseti için değil. Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değil, şehirlerine en iyi hizmetleri getirmek için çalışmaktır

.
Sendika değiştirme baskısından işten atmalara çok sayıda vicdan yaralayıcı habere rastlıyoruz. Kapının önüne konan insanların ahı üzerinde ne siyaset, ne hizmet bina edilebilir."

Terör Mesajı

"Terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymayı başarmış belediye başkanlarımızla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum.
Ülkemizin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok önemli görüyorum."

Destek Çağrısı

"Kanun değişikliği gereken konuları Mecliste, kararname gereken konuları Cumhurbaşkanlığında, diğer idari düzenlemeleri ilgili kurumlarımızda çalışabiliriz. Önemli olan bu sürece tüm belediye başkanlarımızın ve partilerinin samimi destek vermeleridir.
Çalışmadan, çabalamadan, eser vermeden yapılan siyaset, şehirlerimize ve insanlarımıza vakit kaybettirmekten, ülkemizin enerjisini heba etmekten öte bir işe yaramaz." İfadelerini kullandı.

Muzurca.com
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum