Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Kasım Konuşması: Cumhuriyet'e En Büyük Katkıyı AK Parti Yaptı

10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet konusuna dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında , Cumhuriyete en büyük katkıyı AK Parti'nin yaptığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Kasım Konuşması: Cumhuriyet'e En Büyük Katkıyı AK Parti Yaptı
10 Kasım 2019 - 14:45

10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı programlara katıldı. Bu programlar kapsamında Atatürk ve mirasına dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Atatürk'ün adını kullanarak istismar edenlere dair eleştirilerde bulunduç 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Atatürk'ğ Anma Etkinlikleri kapsamında yapmış olduğu konuşmasının satır başlarını Muzurca.com olarak sizlerle paylaşıyoruz. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 10 KASIM MESAJI

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkiliğe Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı. "Atatürk'ü Anma Töreni" ismiyle düzenlenen etkinlik kapsamında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan katılımcılara yönelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna dair hatırlatmalarda bulunarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk milletinin tarihine ilişkin bilgiler verdi. 

Bu kapsamda Cumhuriyet yıllarına dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemlerin önemli konu başlıklarından olan Atatürk adını istismar edenleri eleştirdi. Bu konuda sert ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu açıklamada bulundu. 

En Büyük Katkıyı AK Parti Yaptı

"Sürekli Atatürk denilerek onun mirasına sahip çıkılamaz, sürekli cumhuriyet denilerek cumhuriyet güçlendirilemez. Bu yıl 96'ncı yıl dönümüne ulaştığımız Cumhuriyetimize en büyük katkıyı şahsımın başında bulunduğu hükümetler yapmıştır. Biz bu kavramın lafla istismarını yapmadık sadece icraatımızla hakkını vermeye çalıştık."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin 2019 yılı itibariyle geldiği noktayı hatırlattı ve bu noktayı daha ileriye götürmek adına yapılacak olan çalışmalar olduğu gerektiğini bildirdi. 

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum