Cumhurbaşkanı Erdoğan Barış Pınarı Harekatı Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Macaristan'a giderken uçakta gazetecilerin sorularına ne cevap verdi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Barış Pınarı Harekatı Devam Edecek
09 Kasım 2019 - 16:09

Türkiye- Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin terör örgütünün taciz atışlarının devam edip etmediğini ve Barış Pınarı Harekatı'nın devam edip etmeyeceği sorusuna şöyle cevap verdi;Suriye'nin Bütünlüğüne Beraberiz

Kesinlikle. Burada son terörist bölgeyi terk etmedikten sonra biz bu işi bırakmayız. İfadelerini kullandı. Bu işin bir boyutu. İkinci olarak, diğer ülkeler buradan çıkmadıktan sonra biz buradan çıkmayız. Biz Suriye'nin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne taraftarız.

Suriye topraklarını parçalanmasını istemediklerini ve Adana Mutabakatı'nın bize vermiş olduğu yetkiyle duruşumuza devam edecez sözlerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti; 

Adana Mutakabatı Gibi Belgemiz Var 

Asla parçalanmasını da istemeyiz. Eğer diğer ülkeler de buna taraftarlar ise kendilerinin de bunu ispat etmeleri lazım. Onlar ispat edecekler ki bizden de bunun ispatını istesinler. Bunların hiçbirinin burada sınırı yok ama bizim burada sınırımız var.

En batıdan aldığımız zaman en doğuya kadar sadece 911 kilometre Suriye sınırı var. Oysa burada ne Rusya'nın ne ABD'nin ne de İran'ın sınırı var. Sadece Irak'ın biraz sınırı var. Bizim Adana Mutabakatı gibi bir belgemiz var.

Bu terör örgütleri temizlenmedikçe, Adana Mutabakatı'nın bize vermiş olduğu yetkiyle buradaki duruşumuzu aynen devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan terör örgütleri temizlenmeyinceye kadar oprerasyonların devam edeceğini belirtti. 
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum