Cumhur Başkanı Erdoğan Trump'ın Mektubunu Reddederek Çöpe Attı.

ABD başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mektup ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yanıt geldi. Erdoğan, Trump'ın gönderdiği mektubu reddederek çöpe attı.

Cumhur Başkanı Erdoğan Trump'ın Mektubunu Reddederek Çöpe Attı.
17 Ekim 2019 - 11:32 - Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 16:49

Ayrıca mektuba en güzel cevabın Barış Pınarı Harekâtı’yla verildiği belirtildi. 9 Ekimde ABD başkanı Trump Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mektup ile ilgili kullandığı ifadeler tepki topladı. CNN Türk Muhabiri Sena Alkan, 'üst düzey' Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından aldığı bilgileri canlı yayında aktardı.

Diplomatik kaynaklardan gelen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın mektubuna sinirlenerek, çöpe atığı ifade edildi.CNN Türk Muhabiri Sena Alkan, mektuba gelen yanıtı şu şekilde açıkladı:

9 Ekim'de yazılan bu mektup Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevabın da 9 Ekim'de başlayan Barış Pınarı Harekatı olduğu ifade edildi.

Trump'ın bu tarz tekliflerinin geçerli olmadığını arabuluculuk teklifi ile Erdoğan'a bir şey yaptıramayacağını görmüş olduğunu ifade ediyor kaynaklar ama 9 Ekim'de yazıldığı ortaya çıkan mektuba en net cevabın da 9 Ekim saat 16:00 itibarıyla Türkiye'nin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı olduğu belirtildi.

Mektup ’da Ne YazıyorduABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı, 9 Ekim 2019 tarihini taşıyan skandal mektubu ortaya çıktı. Trump, mektubunda Erdoğan'ın, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD-YPG'nin silahlı birliklerinin başındaki terörist Ferhat Abdi Şahin ile müzakere etmesini istiyor.
ABD Başkanından gelen mektuba verilmiş en net cevap 9 Ekim'de başlayan Barış Pınarı Harekatı" ifadelerini kullandığını belirtti.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum