Corona Virüsü Fransayı'da Vurdu Ölüler Var

Corona virüsü Çin'in Vuhan kentinden yayılıyor. Corona virüsü nedeniyle bugün Çin'de kaç kişi hayatını kaybetti? Corona virüsü nedeniyle Fransa'da kaç kişi karantina altına alındı? Fransa'da corona virüsü nedeniyle kaç kişi öldü?

Corona Virüsü Fransayı'da Vurdu Ölüler Var
16 Şubat 2020 - 14:13

Corona virüsü  ABD Hastalık Kontrol Önleme Merkezi’nin vermiş olduğu bilgiye göre hayvanlardan insanlara bulaşan bir çeşit virüs olduğunu söyledi. Genelde hayvanlarda bulunan bu virüs yarasa pangolin ve yılanlardan insanlara bulaştığı söylendi.

Corona virüsünün insanlara bulaştığı zamandan bugüne kadar binlerce insanın canını aldı. Çin’in Vuhan şehrinden yayılan corona virüsü her geçen gün can almaya devam ediyor. Dünya çapında yapılan tüm çalışmalara rağmen corona virüsüne henüz daha bir tedavi ya da ilaç bulunamadı.

FRANSA'DA CORONA VİRÜSÜ CAN ALDI 

Corona  virüsünün bulaşarak can aldığı 143 hastanın daha öldüğünü Çin Ulusal Sağlık Komisyonu açıkladı. Corona virüsü daha öncelerde Japonya ve Finlandiya da görülmüştü.


Şimdi ise Avrupa ülkesi olan Fransa’da bir Çin’li hastanın corona virüsü bulaştığı sebebiyle hayatını kaybettiği bilgisi geldi. Fransa’da şimdiye kadar 11 corona virüslü hasta olduğu söylendi. Fransa’da yaşlı bir Çin’li turist karantina altına alınmıştı. Karantina altında olan Çin’li turist bulunduğu hastanede hayatını kaybetti.
Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum