Çok Sayıda Erkek İle Aldattığı Seyh'den İntikam Resti Geldi

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Raşit Al Maktum'un eşi Prenses Haya'nın bu yılın başlarında çocuklarıyla Dubai'den kaçtı. İngiltere’de kalmaya başladığı ortaya çıkmıştı.

Çok Sayıda Erkek İle Aldattığı Seyh'den İntikam Resti Geldi

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Raşit Al Maktum'un eşi Prenses Haya'nın bu yılın başlarında çocuklarıyla Dubai'den kaçtı. İngiltere’de kalmaya başladığı ortaya çıkmıştı.

Çok Sayıda Erkek İle Aldattığı Seyh'den İntikam Resti Geldi
08 Ekim 2019 - 10:26

İngiltere'ye yaptığı sığınma başvurusu geri çevrilen Prenses Haya için kardeşi olan Ürdün Kralı Abdullah harekete geçmiş ve 2 Eylül tarihinde, Prenses Haya'yı Londra'daki Ürdün Büyükelçiliği'ne diplomat olarak atama emri verdi.Prenses Haya'nın Ürdün'ün İngiltere'deki Büyükelçiliği'nde diplomat olma başvurusu Londra yönetimi tarafından kabul edildi.

Londra'da artık Ürdünlü bir diplomat olarak yaşamını devam ettirecek olan Prenses Haya, Dubai yönetimi ve Şeyh Muhammed bin Raşit Al Maktum'a savaş açtı.Bangladeş merkezli yayın kuruluşu weeklyblitz'in diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberin içeriğinde ise Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ürdün Büyükelçiliği'nin Anti-Maktum ve Anti-Dubai faaliyetlerinin merkezi olabileceğine dair endişelerini söyledi.

Ürdün Büyükelçiliği'ne diplomat olarak atanması için verilen onayının ardından Prenses Haya, kendisi için çalışacak birkaç personel isteğinde bulundu.Prenses Haya'nın kendisi için çalışmasını istediği kişi listesinde ağırlıklı olarak gazetecilerin, medyanın ve basın mensuplarının önde gelen isimleri olduğu belirtiliyor.

Bu hamle ile Prenses Haya'nın Dubai yönetimi ve Şeyh Al Maktum'a karşı medya ve basın gücünü kullanarak bir tür savaş vereceği iddia ediliyor.Dubai Emiri Al Maktum ile davalı olan Ürdün Kralı Hüseyin'in üçüncü oğlu ve Prenses Haya'nın erkek kardeşi Prens Ali bin Hüseyin de kız kardeşine bu süreçte bütün desteğini esirgemediği ve Kral Abdullah'ı ikna ettiği söyleniyor.

Prenses Haya'nın Londra'ya diplomat olarak atanması kararının Katar'dan da destek gördüğü ve Katar'ın Kral Abdullah'ın bu kararı üzerinde büyük etkisi olduğu iddia ediliyor.

Avukatların da Prenses Haya'nın diplomat olarak Londra'ya atanması fikrini daha önce gündeme olduğunu biliniyor.Dubai Şeyhi ve Prenses Haya'nın boşanma sürecinin Birleşik Arap Emirlikleri yasaları gereği uzun bir süreçten geçeceği ön görülüyor. Prenses Haya'nın evliliği boyunca başka erkeklerle beraber olduğu ve Dubai Şeyhinden yüklü miktarda para kaçırdığı iddiası ile tazminat talebi reddedilmişti.

Bu kararın ardından İngiltere'de mahkeme Prenses Haya ve iki çocuğu için koruma emri çıkarmış ve İngiltere'de yaşayan sevgilisi Russel Flowers ya da başka erkeklerle bir süre görüşmemesi ve evine misafir davet etmemesi söylenmiştir.Al Quds gazetesinde yer alan habere göre Dubai Şeyhi Al Maktum, Londra yönetimini Prenses Haya'nın sınır dışı edilmemesi durumunda İngiltere'deki bütün yatırımlarını ve paralarını çekmekle tehdit etmişti.

İngiliz yetkililer Şeyhin bu restine karşılık olarak mahkeme kararlarını ihlal etmeyeceklerini söylediler.

Prenses Haya'nın diplomat olarak atanması kararının ardından, Dubai Şeyhi'nin çocukların velayetini alma konusunda elini güçlendirdiği belirtiliyor.Boşanma sürecinin sona ermesinin ardından Prenses Haya'nın erkek arkadaşı ile evleneceği iddia ediliyor.
Prenses Haya'nın, Dubai Şeyhi Al Maktum ile boşanma sürecine dair haberlere yayın yasağı getirmek için mahkemeye başvurduğu belirtiliyor.

Dubai Şeyhi Al Maktum'un, Prenses Haya'ya karşı açtığı davanın temmuz ayının sonunda görülen ilk duruşmasının ardından Al Maktum sosyal medya hesabından "Ekselansların Kılıçları" başlıklı bir şiir paylaşmıştı.Şiirde zorlukların üstesinden gelmek, en zorlu şeyleri kolay yoldan çözmek, hükümdarlık mücadelesi, keskin bıçaklarla parlayan kılıç ve intikam alma zorunluluğu gibi ifadeler dikkat çekmişti.

Şeyhin şiiri neden paylaştığı ya da şiiri yazan kişinin kendisi olup olmadığı henüz belli deil.

Muzurca.com 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum