Çinli Direktörden Korona Virüs Hakkında Flaş İddia

Dünya'ya hızlı bir şekilde yayılan ve ilk Çin'deki bir laboratuvarda çıktığı iddia edilen Korona virüs hakkında Çinli Laboratuvar direktöründen iddialar için bir açıklama geldi. Korona virüsün ilk çıktığı iddia edilen laboratuvarın direktörü Wang Yanyi yapılan iddialar ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Çinli Direktörden Korona Virüs Hakkında Flaş İddia
25 Mayıs 2020 - 10:00

Wang Yanyi açıklamasında "Bize ilk vaka Aralık sonunda geldi. Biz de herkes gibi virüsten bihaberdik. Nasıl bizden çıkmış olabilir ki" ifadelerini kullandı. İlk tepkinin Amerika Birleşik Devletlerinden geldiği ve korona virüsün ilk Çin’de bir laboratuvarda çıktığı iddia edildiği Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün Direktörü Wang Yanyi, Çin devlet televizyonu CGTN’ye açıklamada bulundu.

13 Mayısta çekilen ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir videoda Laboratuvar direktörü Wang Yanyi, “Araştırma merkezimiz yarasalardan bazı korona virüsü örneklerini aldı ve izole etmeyi başardı. Şu an canlı 3 virüs var fakat bunların SARS-CoV-2 ile benzerlik oranları yüzde 79,8” ifadelerini kullandı. ABD Başkanı Donald Turmp'ın ısrarla cindeki laboratuvardan çıktığını iddia etmişti.Wang Yanyi ise, “Bizim enstitümüze bilinmeyen bir zatürre olarak ilk klinik örnekler geçen yıl 30 Aralık’ta geldi. Bizim daha önceden görmediğimiz bir şeydi ve biz bununla ne daha önce karşılaşmıştık, ne üzerine araştırma yapmıştık ne de virüsü saklamıştık. Aslında herkes gibi biz de virüsün varlığından haberdar değildik. Daha önce hiç karşılaşmadığımız bir şeyi nasıl laboratuvardan sızdırmış olabiliriz” ifadelerine yer verdi.


Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum