Burs Başvuruları Başladı 2019-2020 VGM Burs Şartları Neler

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 (VGM) burs başvuru şartları nedir? Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu" ve üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" başvuruları çalışmaları tüm hızla devam ediyor. VGM Burs başvurusu nasıl yapılır?

Burs Başvuruları Başladı 2019-2020 VGM Burs Şartları Neler
21 Eylül 2019 - 13:24

Öğrencilerin en çok takip ettiği konular arsına giren VGM burs en çok araştırılan konu haline geldi.

2019 yılında öğrenciler tarafından büyük ilgi gören VGM burs başvurusu nasıl yapılır.Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine “Ortaöğrenim Bursu", üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" veriyor. 9 Eylül’de başlayan ortaöğrenim bursu başvuruları 9 Ekim’e kadar devam edeceği açıklandı.

Yükseköğrenim Bursu

VGM Vakıflar Genel Müdürlüğü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine “Ortaöğrenim Bursu", üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" veriyor. Ortaöğrenim bursu başvuruları 9 Eylül ve 9 Ekim tarihleri içinde alınıyor. Yükseköğretim burs başvurusu ise 15 Eylül' başladı. Başvuru bitişi ise 30 Ekim tarihine kadar devam edecek.

VGM Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

2019 - 2020 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacaktır.
Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüş ve sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi gerektiği söylenmiştir.   

Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

Burs almak için öncelik olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

VGM Bursu Ne Kadar

VGM Bursu Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL olarak verilmektedir.

Burs Ne Zaman Ödenir

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları sonuçlar öğrendikten sonra mümkün olan en kısa süre içinde ödenir.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum