Buda Oldu Baykuş Müebbet Hapis Cezası Aldı

Baykuş neden müebbet cezası aldı? Baykuşun müebbet cezası almasında ki gerekçe ne idi? Hollanda'da gerçekleşen bu olay karşısında çevreciler nasıl tepki verdiler? Bu durumda Hollanda belediyesi ne yaptı?

Buda Oldu Baykuş Müebbet Hapis Cezası Aldı
05 Aralık 2019 - 12:21 - Güncelleme: 05 Aralık 2019 - 12:23

İnsanları yaraladığı gerekçesiyle baykuş müebbet hapis cezası aldı. Hollanda’da Purmerand kentinde geçtiğimiz yılarda bir baykuş ortaya çıktı. Bu baykuş parklarda spor yapan yürüyüşe çıkan Hollanda halkından elli kişiye saldırmış.

Hollanda halkı bu durumdan şikayetçi olmuş. Şikayetlerin artması üzerine belediye halka şemsiyeyle dışarı çıkmasını söylemiş. Alınan tedbirler işe yaramayınca baykuşu hapsetmekte faydayı bulmuşlar.

ÇEVRECİLER BAYKUŞUN HAPSEDİLMESİNİ DOĞRU BULMADILARBaykuşu hapsetmek için önce izin belgesi çıkartan halk daha sonra baykuşu yakalayıp hapsetmekte fayda bulmuşlar. Çevreciler baykuşun hapsedilmesinden dolayı şikayetçi oldular. Çevrecilerin şikayetçi olmasından dolayı baykuşu başka bir yere taşıdılar.

Baykuşu araştırdıklarında bir insanın yetiştirdiğini ve bir daha dışarı çıkarıldığında tekrar insanlara saldıracağı göz önünde bulundurarak müebbet hapis cezası verildi.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum