Binali Yıldırım Hangi Siyasetçiyi Örnek Aldığını Açıkladı

Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım hangi siyasetçiyi örnek alıyor? Hangi siyasetçiden Binali Yıldırım çok etkilenmiş?

Binali Yıldırım Hangi Siyasetçiyi Örnek Aldığını Açıkladı
31 Ekim 2019 - 22:29

Eski TBMM Başkanı olan ve AK Parti İzmir Milletvekili olan Binali Yıldırım AK Parti Konya İl Gençlik Kolları'nın düzenlemiş olduğu programda gençlerle buluştu. 

Konya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım, gençlerle daha fazla vakit geçirmek isteklerini, ideallerini yakından takip etmek, gelecek üzerine gençlerle konuşmak gerektiğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan 

Sempatik ve doğallıktan yana olan Binali Yıldırım örnek aldığınız bir siyasetçi var mı diye sorulan soruya şöyle cevap verdi; Yıldırım, kendisine yöneltilen "Bana çok benziyor dediğiniz bir siyasetçi var mı?" sorusu üzerine, "Örnek aldığınız bir siyasetçi var mı diye sorarsanız, elbette var, Recep Tayyip Erdoğan.


Geçmişte, Turgut Özal'ın siyasetini de ilk dönemde, 1989'a kadar çok beğeniyordum. O dönemde ben inşaat sektöründe mühendislik yapıyordum. Meslektaşımız, büyüğümüz diye ona ilgimiz fazlaydı ama bizim hamurumuzun yoğrulduğu, fikrimizin, zikrimizin oluştuğu dönem, hocamız Necmettin Erbakan dönemiydi. Allah mekanını cennet eylesin. İfadelerini kullandı.  

Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım  Necmettin Erbakan'ın döneminde fikrinin değiştiğini ve o dönemde yoğrulduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum