Bin TL Sosyal Destek Yardım Parası Ne Zaman Yatacak? Yardım Parası Nasıl Alınır?

Pandemic salgın nedeniyle yapılan bin tl yardım parası ne zaman yatacak? Bin tl yardım parasına kaç milyon kişi başvurdu? Bin tl sosyal yardım destek parası nasıl alınır? Bin tl sosyal yardım destek parası için nereye başvuru yapmak gerekiyor?

Bin TL Sosyal Destek Yardım Parası Ne Zaman Yatacak? Yardım Parası Nasıl Alınır?
29 Mayıs 2020 - 14:02

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 4,4 milyon aileye ulaştırılacak Sosyal Yardım ödemeleri üçüncü başvuruları başladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeni ile yapılan ekonomik yardımlarda birinci ve ikinci ödemeler yapıldı.

Korona virüs ekonomik tedbir kapsamında üçüncü bin tl yardım paraları yatmaya başladı. Bin tl korona virüs sosyal destek ödemeleri internet üzerinden nasıl yapılıyor? İşte aşama aşama başvuru işlemleriBİN TL SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR? 

T.c. kimlik numarasının son hanesine göre yapılan sosyal destek yardım başvurusu e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

T.c. kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba,  5 olanlar perşembe,  8 olanlar Cuma günlerinde başvuru yapabilirler. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir kısıtlama  getirilmediği için başvurular internette e-devlet üzerinden  yapılabilir. 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal destek parası t.c. kimlik numarasının son hanesine göre alınmaya başlamıştır. 

Buna göre başvurular takip edilerek alınacaktır bir aileden çok başvuru yapılması halinde başvuru tek kişi olarak ele alınacaktır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından verilecek olan coronavirüs tedbir ekonomik parası peyder pey yatmaya başladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum