Bin TL Korona Virüs Yardımı Kimlere Verilecek? Ödeme Kim Tarafından Yapılacak?

Korona virüs nedeniyle kimlere yardım parası verilecek? Kimlere maaş bağlanacak? Korona virüs nedeniyle yardım alacak kişilerin listesinde kimler mevcut? Hangi koşulda yaşayanlara maaş bağlanacak? Bin tl yardım kim tarafından ödenecek? Bin tl yardım ne zaman ödenmeye başlanacak?

Bin TL Korona Virüs Yardımı Kimlere Verilecek? Ödeme Kim Tarafından Yapılacak?
31 Mart 2020 - 16:02

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve etkisi altına alan korona virüs nedeniyle bir çok ülke ekonomi paketlerini açıkladı. Bu ülkelerden biri de Türkiye. Ülkemiz tarafından açıklanan ekonomi paketinde kimlerin yardım alacağı belli oldu. Korona virüs nedeniyle yardım alacakların listesi belli oldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen ekonomi paketleri yarın ödenmeye başlanacak. Buna göre ekonomi paketinden yararlanacak olan vatandaşlar 65 Yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanmasına kanun çıktı. Bunun yanında yarın ödenmeye başlanacak olan yardım alacaklar listesini şöyle sıralayabiliriz.KORONA VİRÜS NEDENİYLE YARDIM ALACAKLARIN LİSTESİ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yarın para yardımı alacak listesi şu şekilde; Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı alan vatandaşlar bin tl yardım alacaklardır. Bunun  yanında yardım alacak diğer kişiler ise şöyle; 

Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır. Korona virüs nedeniyle 1000 tl’lik yardım paraları hükümetimiz tarafından yarın ödenmeye başlanacak.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum