Bilim insanları Açıkladı Kanser Hücreleri Yamyamlık Yaparak Yaşıyorlar

ABD'de yapılan araştırmalarda kanser hücreleri ‘yamyamlık’ yaparak kemoterapi sonrası geri dönen kanser hücreleri bulundu.

Bilim insanları Açıkladı Kanser Hücreleri Yamyamlık Yaparak Yaşıyorlar
21 Eylül 2019 - 09:06 - Güncelleme: 21 Eylül 2019 - 13:33

ABD ‘Bilim insanlarının araştırıp buldukları sonuçlar oldukça şaşırtıyor. Kanser hücreleri ‘yamyamlık’ yaparak kemoterapi sonrası geri dönen kanser hücreleri tespit ettiklerini açıkladı.

ABD'de yapılan araştırmalar Louisiana eyaletinde bulunan New Orleans şehrindeki Tulane Üniversitesi Tıp Fakültesi bilim insanları, kanser hastalarına yapılan kemoterapi sırasında bazı kanser hücrelerinin, hayatta kalmak ve tedavi sonrası tekrar yaşamak için 'yamyamlık' yaparak etrafındaki hücrelerden ‘enerji’ topladığını belirtti.Kemoterapi süresince bu şekilde enerji toplayarak hayatta kalan kanserli hücreler, tedavi sonrası çoğalarak kanserin tekrar oluşmasına neden oluyor.

Kanserli hücrelerin 'yamyamca davranışlar gösterdikleri' bilim adamları tarafından önceki zamanlarda tespit edilmiş ama neden olduğuna dair araştırmalar devam ediyordu.

Bu yapılan araştırmaların Özellikle göğüs kanserinde tedavi sonrası kanserin geri dönme şansını azaltmak için önemli bir çalışma olduğu bilim insanları tarafından söylendi.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum