Berberler ve Güzellik  Salonlarının Bayram Öncesi Çalışma Saatleri Değişti! İşte Çalışma Saatleri 

Pandemic salgın tedbir kapsamında berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri kapatılmıştı. 11 Mayıs'ta açılan ve sabah 9 akşam 21 saatleri arasında açık kalan berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerinin saatleri neden değişti? Berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri hangi saat aralığında açık kalacak? Kurallara uymayan berber, kuaför ve güzellik merkezlerine nasıl bir cezai işlem uygulanacak? Detaylarıyla haberimizde.

Berberler ve Güzellik  Salonlarının Bayram Öncesi Çalışma Saatleri Değişti! İşte Çalışma Saatleri 
20 Mayıs 2020 - 10:01

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan öldürücü korona virüsle mücadele devam ediyor. Türkiye'ye Mart ayının ortasında gelen korona virüs salgın hastalık nedeniyle bir çok iş yeri ve kurumlar kapatılmıştı.

Pandemic salgın ilan edilen korona virüs tedbir kapsamında  kapatılan iş yerleri arasında berberler kuaförler ve güzellik salonları da bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası 11 Mayıs'ta berberler kuaförler ve güzellik merkezleri açıldı.BERBER KUAFÖR VE GÜZELLİK MERKEZLERİNİN SAATİ DEĞİŞTİ 

Berber, kuaförler ve güzellik merkezlerinin açılmasıyla saat kuralı getirilmişti. Sabah 9'dan akşam 21 saatleri arasında açık kalacaktı. Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk yaşanmaması sebebiyle berberlerin, kuaförlerin ve güzellik salonlarının saati değişti.

Gelen bilgilere göre Ramazan Bayramı öncesi aşırı yoğunluk yaşanmaması nedeniyle 20, 21 ve 22 Mayıs tarihleri arasında berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin çalışma saatleri sabah 9 akşam 24'e alındı. Bayram nedeniyle berber, kuaför ve güzellik merkezleri sabah 9 akşam 24 saatleri arasında açık kalacak. Bu kurallara uymayan berberler, kuaförler ve güzellik merkezlerine cezai işlem uygulanacağı söylendi.
Muzurca.com 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum