Bedelli Askerlik Yapanlar İstanbul'dan Ayrılabilecekler

İstanbul'da bedelli askerlik görevini yapan askerler için Seyahat yasağı yok. İstanbul'da bedeli askerler memleketlerine gidebilecek. Korona virüsü dışında başka sebeplerden dolayı hayatını kaybeden vatandaşların cenazeleri ise kaymakamlıklardan izin alındıktan sonra memleketlerine gidebilecekler.

Bedelli Askerlik Yapanlar İstanbul'dan Ayrılabilecekler
04 Nisan 2020 - 20:11

Korona virüsü nedeni ile alınan yeni tedbirler arasında seyahat yasağı bedelli askerlik yapanları kapsamayacak İstanbul’da bedelli askerlik yapanlar şehirden ayrılabilecekler. İstanbul Valisi Ali Yerli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul'dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur" ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya ayrıca korona virüs dışında başka sebeplerden hayatını kaybeden vatandaşların memleketlerine ambulans veya cenaze aracı ile götürülmesi konusunda Kaymakamlıklar tarafından seyahat izini verileceğini açıkladı. Korona virüsü ile seyahat yasağı gelmesinden dolayı bedelli askerlik yapanlar İstanbul’dan ayrılabilecekler. Vali yerli kaya yaptığı açıklamada ise "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul’dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur. Terhis belgesi yeterlidir.Terhis olacak askeri almak için özel araç ile gelecek 1 kişinin; oturduğu ilden “Seyahat İzin Belgesi alması şartıyla İstanbul’a giriş ve çıkışına izin verilecektir" ifadelerini kullandı. Cenazesi olanlar ise memleketlerine götüre bilecekler Kaymakamlıklar tarafından izin alındıktan sora korona virüs dışında başka sebelerden yaşamını yitiren vatandaşların abulans veya ceznaze aracı ile memleketlerine götürüle bilecekler.

Muzurca.com  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum