Bakan Soylu'dan Dizi Eleştirisi; Çukur Diye Lanet Bir Dizi Var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hangi Programa Katıldı? Katıldığı Programda hangi konulara değindi? Çukur dizisi hakkında neler söyledi?

Bakan Soylu'dan Dizi Eleştirisi; Çukur Diye Lanet Bir Dizi Var
27 Ekim 2019 - 15:45 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 18:41

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kundu Turizm Bölgesi'ndeki Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Tesisleri'nde gerçekleştirilen İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Katıldığı programda bir çok konuya değinen Bakan  Süleyman Soylu deprem doğal afet, trafik kuralları çocuklarda saygı ve sevgi gibi konulara değindi. Bunun yanı sıra dizilere de değinen Bakan Soylu şu sözleri söyledi;

Çukur Diye Lanet Bir Dizi Var

"Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de 'Adana Sıfır Bir' diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor.


Çukur ve Adana Sıfır Bir adlı dizilerin çocukları zehirlediğini söyleyen Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti.İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum 'Üniversite hocaları ne işe yarıyor?' diye. 'Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?' diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar?

 Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz." Sözlerini söyledi.

Bakan Soylu dizilerin çocuklar üstünde kötü örnek olduğunu söyledi. Bunun için Üniversite hocalarına ve kültür adamlarına sitem etti.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum