Bakan Selçuk İlçelerdeki Okullar İle ilgili Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Suriye sınırındaki bazı okullar için açıklamada bulundu. İlkokullarda İyileştirme Programında ne söyledi?

Bakan Selçuk İlçelerdeki Okullar İle ilgili Açıklama Yaptı
14 Ekim 2019 - 18:03

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İlkokullarda Yetiştirme Programı adı altında gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bakan Selçuk sınırdaki okullar için takviye çalışması yapacaklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Barış Pınarı Harekatı’ndan dolayı sınırdaki bir çok okulun boşaltıldığını ve okullarla ilgili takviye çalışması gerçekleştireceklerini ifade etti.  

Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Selçuk,  bir gazetecinin sorusuna şöyle cevap verdi;  "İstanbul'da bir devlet okulunda 3 bin lira karşılığı özel sınıf açıldığı" iddiasının sorması üzerine Selçuk,

"Bu tür iddialarla ilgili gereken soruşturmalar yapılıyor.

Başından beri söylediğimiz gibi bu iddiaların takibindeyiz. Eğitim ve öğretim prensiplerine uygun olmayan bütün girişimleri dikkatle izleyip gereken soruşturmaları yürütüyoruz. İfadelerini kullandı.

Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Suriye sınırındaki bazı okulların tatil edildiğini ve sürecin nasıl işleyeciğini soran bir gazeteciye Bakan Selçuk şu sözlerle cevap verdi;


Bununla ilgili olarak sürekli değişebilen durumlar söz konusu ama ilgili illerimizde ve ilçelerimizde her türlü tedbiri alıyoruz. Birkaç gündür arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.


Bugün Ankara'da öğleden sonra bu konuyla ilgili eğitim öğretimdeki aksamaların hem telafisi hem de zenginleştirme çalışmaları anlamında birtakım faaliyetler yürüteceğiz.

Bu konuda öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin hazırlıklarının uygun olduğunu düşünüyorum. Çünkü bize ulaşan hazırlık bilgileri, tatmin edici seviyede.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Harekata giden askerler içinde başarılarını iletti.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum