Bakan Açıkladı 2 Ay Boyunca Kira Alınmayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 5.682 firmadan 2 ay boyunca kira alınmaması için talimat verdi Varank Teknoparktaki bazı işletmelerden 2 ay boyunca kira alınmayacağını söyledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan coronavirüs ile mücadele eşgüdüm toplantısının ardından Mustafa Varank Yeni Bir açıklamada bulundu yaptığı yazılı açıklamasında sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa Varank bakanlık olarak bir dizi tedbir aldıklarını söyledi.

Bakan Açıkladı 2 Ay Boyunca Kira Alınmayacak
21 Mart 2020 - 17:35

 teknoparkın ekosisteminin katma değerli üretim için taşıdığı öneme değinerek buradaki kabiliyetlerin korunması en temel öncelikleri olduğunu ifade etti sanayi ve teknoloji bakanı Mustafa varank 19 tehdidine karşı sektörümüzün ve iş gücümüzün koruma adına tüm alternatifleri detaylı bir şekilde değerlendiriyoruz.

İnovasyonun ve yeniliğin merkezi olan teknoparkımız için de tedbirler aldık bu yerleşkeler de Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek yeni teknolojiler geliştirildi geliştiriliyor dolayısıyla buradaki firmalarımızın işgücünü olası salgın etkilerinden mümkün mertebe uzatmak istiyoruz. Zehra hanım ve Berat bey ile ortak karar alıp teknoparklarda ve arge merkezlerinde çalışan personelin nisan sonuna kadar evden çalışmalarına imkan sağladık ifadelerini kullandı.

Bakan Varank işgücünün korunması kadar firmalarında direncini arttırmaya da çok önemsediklerini vurguladı işte bu amaçla teknoparkta firmaların ekonomik açıdan zorluk yaşamasının ardiye kiraları konusunda da kritik bir adım attık

2 ay boyunca bazı firmalardan kira almayacak Teknopark yönetici şirketlerini kuluçka firmalarından ve teknoparkta yer alan restoran ve kafe gibi ticari işletmelerden kira 2 ay boyunca kira alınmalarını hususunda talimat verdik. Ayrıca teknoparkta bulunan ar-ge ve tasarım çalışanları bazı firmaları daha 2 aylık kira anlamlarını ödemelerini erteleyin ve ödeme planlarında kolaylık sağlayın dedik.

Teknopark yönetici şirketlerinin de mail durumda gözeterek işletme giderlerinin kapsam dışında tuttuk ifadelerini kullandı.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum