Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Yeni Öğretim Yılı İçin Türkçe, İngilizce Ve Arapça Mesaj Yayınladı

Avrupa birliği Türkiye delegasyonu 2019-2020 yılı yayınladığı mesaj tepkilerin odağı oldu. Yayınlanan mesajın Türkçe,İngilizce ve Arapça olması dikkatlerden kaçmadı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Yeni Öğretim Yılı İçin Türkçe, İngilizce Ve Arapça Mesaj Yayınladı
09 Eylül 2019 - 15:08

Avrupa birliği Türkiye delegasyonu sosyal medya hesabından 2019-2020 eğitim ve öğretim yılını kutlayan bir mesaj yayınladı. Mesaj hem Türkçe hem İngilizce birde Arapça olarak yayınlaması tepki çekti.

Yapılan mesajda ise "2019-2020 eğitim öğretim yılı bugün başlıyor. Tüm öğrencilere hep daha fazlasını öğrenecekleri, eğlenceli bir yıl dileriz." ifadesi Türkçe ve Arapça olarak yer aldı. Ardından AB Türkiye Delegasyonu aynı metnin İngilizcesini de yayınladı.Paylaşıma yapılan yorumlarda AB Delegasyonunun Türkiye'de niçin Arapça mesaj verdiğine açıklık getirmesi istendi. Yine yorumlarda mesajın Türkiye'de bulunan Suriye vatandaşlarına verildiği ifade edildi.

UNICEF Türkiye'nin Ocak 2019 raporuna göre Türkiye'de 1.74 milyon Suriyeli çocuk bulunuyor. Raporda Ocak 2019 itibarıyla okula kayıtlı olan 645 bin çocuğa karşı, yaklaşık 400 bin çocuk hala okul dışında bulunduğu belirtiliyor. Kaynak euronews
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum