Araç Muayene Süreleri Ertelendi Araç Muayeneleri Ne Zaman Yapılacak

Bakanlığın Yaptığı ve Resmi gazetede yayınlanan habere göre araç muayene süreleri 3 ay uzatıldı. korona virüs nedeni ile alınan karara göre araç sahiplerine 3 ay süre tanındı bu süre gerekirse uzatılacak.

Araç Muayene Süreleri Ertelendi Araç Muayeneleri Ne Zaman Yapılacak
03 Nisan 2020 - 09:49 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 10:00

Araç Muayene süreleri Ulaştırma Bakanlığının aldığı karar ile 3 ay ertelendiği açıklandı. Korona virüsün hızlı bir şekilde yayılmasından dolayı vatandaşların salgın nedeni ile sokağa çıkmaması tavsiye edilirken uygulamaya geçen bir önlemde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tarafından hayata geçirildi. Araç Muayene zamanı gelen araç sahiplerine 3 ay süre tanındı.

Korona virüsünden yayılma hızını kesmek ve hayatı kolaylaştırmak amacı ile hükümetten yeni adımlar geliyor. Resmi Gazete yayınlan habere göre Araç Muayenesi gelen ve yaptırmayan araç sahipleri için 3 ay süre tanındı. Araç sahiplerini bu 3 aylık süre bittikten sonra 45 gün içinde araç muayeneleri yaptırmaları şartı getirildi. Korona virüsü pandemisi sebebi ile hükümetin aldığı karalar araç muayeneleri içinde gelirken Yapılan açıklama araç muayene süreleri gerekirse daha fazla uzatılabileceği belirtildi.Resmi Gazetede yayınlanan karar yürürlüğe girmişi durumda araç sahipleri için muayene sürelerine 3 ay süre verildi 3 aydan sonra araç sahipleri 45 gün içinde araçlarını muayene ettirmek durumunda ama Bakanlığın aldığı karara göre bu süre geekirse daha fazla uzatılacağı açıklandı.


Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum