Anıtkabir Özel Defteri İmzalayan Cumhurbaşkanından Erdoğan'dan Dikkat Çeken Açıklama

Cumhuriyetimizin 96'ncı yıl dönümü dolayısı ile Anıtkabir’deki törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabirdeki özel defteri imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Suriye sınırı boyunca kurulmak istenen terör koridorunu dağıtarak kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik" ifadelerini Kullandı.

Anıtkabir Özel Defteri İmzalayan Cumhurbaşkanından Erdoğan'dan Dikkat Çeken Açıklama
29 Ekim 2019 - 14:05 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 14:08

Cumhuriyetimizin ilanının 96'ncı yıl dönümü dolayısı ile Anıtkabirdeki törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan Barış pınarı harekâtına vurgu yaparak "Sınırımızda kurulmak istenen terör koridorunu dağıtarak kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik" dedi.

Cumhur Başkanı Erdoğan törende ilk önce aslanlı yolu yürüdükten sonra Atatürk'ün mozelesine çelenk bıraktı. Daha sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Anıtkabir Özel Defterini İmzalaya Cumhurbaşkanı Erdoğan şu mesajları paylaştı:

Aziz Atatürk, bugün millet olarak büyük bir heyecanla Cumhuriyetimizin 96'ıncı yıl dönümünü kutluyoruz. Bu gurur günümüzde zatıaliniz ve istiklal harbimizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.


Bağımsızlığımıza ve milli bekamıza yönelik saldırıların arttığı bir dönemde, kurtuluş savaşımızı zafere taşıyan direniş ruhuyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 9 Ekim'de başlattığımız ve başarılara imza attığımız Barış Pınarı harekatıyla Suriye sınırı boyunca kurulmak istenen terör koridorunu dağıtarak kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Ruhun şad olsun.

Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum