Amerika ve İran dan karşılıklı tehditler Yeni Bir Savaş Mı Çıkacak

Amerika ve İran'dan karşılıklı tehditler Suudi Arabistan tesislerine yapılan saldırıda Amerika İran'ı Suçlamıştı. İran'dan yanıt gecikmedi. Bu karşılıklı tehditler yeni bir savaş mı başlayacak konusunu gündeme getiriyor. merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Amerika ve İran dan karşılıklı tehditler Yeni Bir Savaş Mı Çıkacak
16 Eylül 2019 - 11:18

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan ait petrol şirketlerine yapılan insansız hava araçları ile yapılan saldırı için ABD başkanı Donald Trump'dan mesaj geldi.

ABD başkanı Suudi Arabistan’ın petrol tesislerinin vurulması ile ilgili "faili bildiklerini" ve "muhtemel bir saldırıya hazır oldukları" söyledi.Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan ABD başkanı Trump, Suudi Aramco'ya ait tesislerin vurulmasına ilişkin muhtemel bir saldırıya hazır olduklarını belirti.

Suudi Arabistan petrol sahası saldırıya uğradı. Faili bildiğimize inanmak için sebebimiz var, teyide bağlı olarak biz (hedefe) kilitliyiz ve silahlarımız dolu.

Fakat Krallıktan bu saldırının müsebbibinin kim olduğunu duymayı bekliyoruz." Açıklamalarında bulundu.
ABD başkanı Donald Trump Suudi Arabistan'dan gelecek cevaba göre hangi şartlarda ve hangi koşullarda olacağını belirleyeceklerini söylemişti.

İran Cevap Geçikmedi

ABD’nin, Suudi Arabistan’a ait petrol sahalarına saldırdığı gerekçesiyle İran’ı suçlamasının ardından Tahran yönetimi, Washington’un askeri üslerinin ve savaş gemilerinin İran füzelerinin menzili içinde olduğu tehdidinde bulundu.


İran Devrim Muhafızları Komutanı Amir Ali Hacızade, “Herkes sunu bilmeli, 2 bin kilometre uzaklığa kadar Amerikan üsleri ve savaş gemileri İran füzelerinin menzili içinde.” dedi.

Hacızade, "İran her zaman için tam teşekküllü bir savaşa hazır.” ifadesini kullandı.

Bu karşılıklı tehditler yeni bir savaşın habercisi olabilir mi? Merak edilen tüm detayları sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.
 
Muzurca.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum