Altan Kardeşlere ve Ilıcak'ın Tahliye Edilmesine Bir Tepkide Devlet Bahçeli'den Geldi 

MHP lideri Devlet Bahçeli Ahmet Mehmet kardeşler ve Nazlı Ilıcak için nasıl tepki gösterdi? Tahliye edilmelerine ne dedi?

Altan Kardeşlere ve Ilıcak'ın Tahliye Edilmesine Bir Tepkide Devlet Bahçeli'den Geldi 
06 Kasım 2019 - 16:05

Gazeteci olan Ahmet ile Mehmet Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak terör örgütü Fetö'nun medya yapılanmasında bulundukları ve bu gerekçe ile hapise girdikleri biliniyordu. Müeebbet hapis alan gazeteciler Ahmet Mehmet Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak'ın davası Yargıtay tarafından bozuldu. 

Ahmet Altan "örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım" suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı, suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre gözetilerek tahliyesine karar verildi. Nazlı Ilıcak'a "örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım" suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı, suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre gözetilerek adli kontrolle tahliyesine karar verildi. Delil elde edilemediğinden dolayı Mehmet Altan'ın beraatine hükmedildi.Bir Çok İsim Tepki Gösterdi 

Altan kardeşlere ve Nazlı Ilıcak'ın tahliye olmasına bir çok isim tepki göstermişti. Bir tepki de MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli Fetö'yle mücadelenin ağır alınmasına ve tahliye kararlarına tepki göstererek şöyle konuştu; FETÖ'yle mücadele, ağırdan alınmasına ve aksamasına müsaade edilmeden hukuk sınırları içinde son FETÖ'cü hesap verinceye kadar devam ettirilmelidir.

Kimin suçlu kimin suçsuz olduğu objektif delillerle ortaya koyulmalı, mağduriyet üzerinden 15 Temmuz'un sorgulanmasına kapı aralanmamalıdır. Mağdur gösterilerek 15 Temmuz'un sorgulanmasına kapı aranmamalıdır diyen Bahçeli fetö'cüleri masum gösterme kepazeliği devam ederse 15 Temmuz sadece ayın herhangi bir günü olur ve şehitlerin haklarının gasp edileceğini nitelendirerek şöyle devam etti;

FETÖ'cüleri Masum Gösterme Kepazeliği 

FETÖ'nün medya yapılanmasıyla ilgili davada görüldüğü üzere, FETÖ'cüleri masum gösterme kepazeliği yaygınlaşarak sürerse 15 Temmuz sadece bir ayın günü, 15 Temmuz şehitleri de seneden seneye hatırlanan ve hakları gasp edilmiş gerçek mağdurlar olarak anılacaktır.

Nitekim muhtemel risk ve tehlikeler bu kadar yakındır. Mağdur Türkiye'dir, Türk milletidir, Türk vatanıdır. Mahkum edilmek istenen istiklal ve istikbalimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi gelişmeleri dikkatle ve ibretle takip etmektedir. Türkiye milletinin ve vatanının mağdur olduğunu söyleyen Bahçeli gelişmeleri takip ettiğini ifade etti. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum