Almanya'da Tarihe Geçecek Soygun Yapıldı

Almanya'da inanılmaz bir soygun gerçekleşti. Almanya'da olan bu soygun olayında ne çalındı? Soyulan müzede çalınanların değeri ne kadar? Almanya Hükümeti bu konuda ne söyledi? Nasıl açıklamalar yaptı? Soygunu yapan hırsızlar yakalandı mı?

Almanya'da Tarihe Geçecek Soygun Yapıldı
26 Kasım 2019 - 21:08

Almanya’nın Dresten kentinde yaşanan bu hırsızlık olayı tarihe geçecek cinsten. Almanya’da Pazartesi günü Yeşil Kasa adlı bir müze soyuldu. Yeşil Kasa Müzesi’nde bulunan mücevherler çalındı. Çalınan mücevherlerin ilk etapta ne kadar tuttuğu hesaplanamadı. Ancak kısa bir süre sonra Almanya hükümeti soyulan müzede mücevherlerin değerini bir milyar Euro’yu bulduğu söylendi.

Almanya’da gerçekleşen bu soygun olayından sonra müzenin kapatıldığı belirtildi. Soyulan Eski Saray içindeki müzeye Yeşil Müze denmesinin sebebi ise müzede bulunan mücevherlerin yeşil taşlı olması. Avrupa’nın en büyük hazine koleksiyonunun bulunduğu Yeşil Müze Pazartesi günü sabah saat beş sıralarında soyguna uğradı.


HIRSIZLAR HER YERDE ARANIYOR

Müze sahiplerinin müze soygunu ile ilgili açıklaması ise şöyle; Sadece devletin sanat koleksiyonu değil tüm Saksonya halkı soyuldu sözlerini söyledikten sonra devam ederek koleksiyonun Saksonya tarihinin ayrılmaz parçalarından biri olduğunu ifade etti.

Almanya’da yazılan haberlere göre zemin katta pencerenin demir parmaklıklarını eğerek küçük bir yerden girdikleri yazıldı. Almanya polisine giden bildiriye göre polislerin hemen olay yerine giderek hırsızlardan kimsenin olmadığı söylendi. Almanya hükümeti ise çalınan mücevherlerin fotoğraflarını yayınladı. Olay ile ilgili bir gözaltı gerçekleşmedi. Hırsızlar her yerde aranıyor.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum