Almanya Başbakanı Merkel Operasyonu Bitirmelerini Söyledim

Almanya Başbakanı Angela Merkel Barış Pınarı Harekatı ile İlgili "Türkiye'ye operasyonu bitirmelerini birden fazla kez söyledim “dedi.  Merkel Almanya mevcut şartlar altında Türkiye’ye silah satışı yapmayacak ifadelerini kullandı.

Almanya Başbakanı Merkel Operasyonu Bitirmelerini Söyledim
17 Ekim 2019 - 11:38

Almanya Başbakanı Angela Merkel'del Barış pınarı harekâtı ile Konuştu. Merkel, parlamentoda yaptığı konuşmada, "Türkiye'ye operasyonu bitirmelerini birden fazla kez söyledim" ifadelerini kullandı.

Türkiye sınır güvenliğini korumak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD'i bölgeden uzaklaştırmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı dokuzuncu gününe girerken, uluslararası diplomasi gündeminde ki yerini koruyor.Almanya Başbakanı Merkel parlamentoda milletvekillerine yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekâtına değindi.
Harekât için durdurulsun çağrısı yapan Almanya Başbakanı “Son günlerde Türkiye’ye birden fazla kez operasyonu durdurmalarını söyledim” ifadelerini kullandı.

Harekâtın insani ve jeopolitik etkilerinin büyük olacağını savunan Almanya Başkanı Merkel Açıklamasında “Bu sebeple Almanya mevcut şartlar altında Türkiye’ye silah satışı yapmayacak” belirti.Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum